Milan przegrał z Udinese. Europejskie puchary coraz dalej

Legior
AC Milan po bardzo słabym występie przegrał z Udinese 1:2. Goście, którzy w tygodniu przekonywali, że wierzą w awans do europejskich pucharów, byli zdecydowani słabsi od agresywnych i pewnych siebie zawodników Udine.

Mediolańczycy przystępowali do tego spotkania po dwóch remisach z rzędu, z Sampdorią 1:1 oraz bezbramkowym remisem w derbach z Interem. Żeby zachować szansę na możliwość gry w Lidze Europy w przyszłym sezonie, niezbędne były trzy punkty w meczu z Udinese. Z przodu w ekipie Rossonerrich wystąpiła próbowana w ciągu tygodnia na treningach trójka Suso – Menez – Pazzini. Jednak już w 40 sekundzie dobrą szansę mieli gospodarze, strzał Antonio Di Natale zza pola karnego w świetnym stylu obronił Diego Lopez. W pierwszych 45 minutach mieliśmy wiele chaosu w grze jednej, jak i drugiej drużyny, czego chociażby potwierdzeniem jest duża liczba fauli. Zdecydowanie bliżej bramki byli gospodarze, jednak gdy dochodzili do korzystnych sytuacji nie potrafili zamienić ich na bramkę. Milan w pierwszej połowie nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Karnezisa. Statystyki za pierwszą połowę były miażdżące dla podopiecznych Pippo Inzaghiego. Gospodarze mieli aż 13 sytuacji bramkowych przy zaledwie jednej groźnej akcji gości ze stolicy Lombardii.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze grali agresywniej i w końcu dopięli swego. W 59 minucie Udinese wykonywało kolejny rzut rożny w tym meczu. Piłkę w polu karnym otrzymał Pinzi i mocnym, płaskim strzałem nie dał szans Lopezowi. Udinese nie przestawało atakować czego zwieńczeniem była druga bramka. W 75 minucie piłkę zza szesnastki uderzył Di Natale, piłkę do boku sparował Diego Lopez, jednak przy dobitce Badu nie miał najmniejszych szans. Mediolańczyków stać było jedynie na strzelenie bramki honorowej autorstwa Pazziniego w 88 minucie. Udine zagrało pewnie, agresywnie, bez jakichkolwiek kompleksów. Spotkanie to jest najlepszym podsumowaniem sezonu w wykonaniu Rossonerrich. Wielce prawdopodobne, że po raz drugi z rzędu zabraknie ich w europejskich pucharach. Są cieniem dawnej potęgi, drużyny, która jeszcze nie tak dawno siała popłoch w Europie.

Udinese - AC Milan 2:1 (0:0)