Młoda Ekstraklasa: Śląsk przegrał z Zagłębiem Lubin

Michał Mormul
Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem także w ME
Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem także w ME Janusz Wójtowicz/Gazeta Wrocławska
Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław nie zdołali pomścić swoich starszych kolegów i przegrali w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Młodego Zagłębia Lubin 0:3.

Jako pierwsi, już w 3. minucie spotkania, akcję przeprowadzili gospodarze. Akcję zapoczątkował David Abwo, strzałem zakończył ją Daniel Gałach, ale bardzo dobrze spisał się Krzysztof Żukowski. Po kilku minutach odpowiedzieli piłkarze Łukasza Becelli, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 19. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Magdziak, na bramkę głową uderzał Damian Kowalczyk i nie dał szans Krzysztofowi Żukowskiemu. Trzy minuty później było już 2:0. Z dystansu uderzał Daniel Gałach, który zdołał przelobować Żukowskiego.

W pierwszej połowie swoje okazje miał jeszcze Damian Kowalczyk z Zagłębia oraz Paweł Garyga ze Śląska, jednak akcje te nie przyniosły zmiany rezultatu.

Druga połowa przyniosła znacznie mniej emocji. W 59. municie akcję przeprowadził Martins Ekwueme, ale jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce. Po chwili odpowiedział Marcin Przybylski, ale skuteczną interwencją popisał się Marek Kozioł.

Wynik meczu został ustalony w 84. minucie. Akcję Miedziowych rozpoczął Ekwueme, który odegrał do Gałacha, ten odegrał piłkę do Kowalczyka, który natychmiastowo uderzył na bramkę. Jego strzał odbił się od słupka, ale do piłki dopadł Konrad Andrzejczak i skierował ją do siatki.

Tuż przed końcem meczu powinno być 4:0, ale strzał Ekwueme z kilku metrów fantastycznie obronił Żukowski.

Zagłębie Lubin Młoda Ekstraklasa: Kozioł – Magdziak, Bonecki, Kowalski-Haberek, Dziedzina (86 Azikiewicz P.), Rakowski (46 Ekwueme), Kubicki, Jagiełło (46 Andrzejczak), Gałach, Abwo (74 Zawistowski), Kowalczyk (88 Przymus).

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa: Żukowski - Krzeminski (80 Polakiewicz), Wasiluk, Juraszek, Skrzypczak, Tetłak (46 Góral), Cetnarski, Majcher (46 Fedyna), Sikorski, Garyga, Przybylski (65 Kubiak).

Źródło: Zagłębie Lubin