Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1

Michał Mormul
Piotr Jarmułowicz
W rozegranym dziś spotkaniu Młodej Ekstraklas,y Śląsk Wrocław pokonał na własnym boisku Pogoń Szczecin 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Fedyna oraz Rafał Sikorski, honorowe trafienie dla gości zaliczył Filip Łaźniowski.

Spotkanie znacznie lepiej zaczęło się dla Portowców, którzy już w 6. minucie gry objęli prowadzenie. Akcję rozpoczął Andrzej Kotkowski, który zagrał piłkę do Alana Błajewskiego. Ten przebiegł z nią, po skrzydle, kilkadziesiąt metrów i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam dopadł do niej Łaźniowski i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Jego strzał obronił stojący w bramce Kornel Sagan, ale wobec dobitki piłkarza gości był już bez szans.

Do wyrównania doszło po ponad pół godzinie gry, gdy podopieczni Łukasza Becelli dobrze rozegrali rzut wolny z czego skorzystał Mateusz Fedyna, doprowadzając do remisu. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugie 45 minut przebiegało pod dyktando piłkarzy Śląska Wrocław, którzy kontroliwali przebieg gry. Natomiast zawodnicy ze Szczecina nastawiali się głównie na kontrataki. Decydująca bramka padła w 69. minucie, gdy Rafał Sikorski, po faulu na Pawle Kubiaku, pewnie wykorzystał rzut karny. W końcówce spotkanie goście mogli wyrównać, ale świetną interwencją popisał się Sagan.

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa - Pogoń Szczecin Młoda Ekstraklasa 2:1 (1:1)

Bramki: Fedyna 32, Sikorski 69 (k) - Łaźniowski 6

Śląsk Wrocław Młoda Ekstraklasa: Sagan - Skrzypczak, Maczurek, Juraszek, Dankowski, Kubiak (90 Reczka), Fedyna (46 Menzel), Kohut, Góral (46 Tetłak), Sikorski, Przybylski (60 Majcher).

Pogoń Szczecin Młoda Ekstraklasa: Rudnicki - Szewczykowski, Krzywicki, Bzdręga, (60 Wójcik), Żyliński (45 Daniel Jałoszyński), Andrzej Kotłowski, Tobiasz Strąpoć (45 Kort), Fijałkowski (70 Paczuk), Błajewski, Łaźniowski (78 Głowacki) - Kamil Walków (45 Chouwer).

źródło: Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin