PUKUS
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo w trwającym okresie przygotowawczym. Żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi od ligowego rywala KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, wygrywając na wyjeździe 3:1 (2:0).

Mirosław Hajdo, trener Motoru w sobotnim meczu kontrolnym wystawił do gry dwie jedenastki. W pierwszej połowie w ekipie gości testowany był lewy obrońca. Po zmianie stron na murawie zameldował się kolejny sprawdzany lewy obrońca. Zagrał także Krzysztof Ropski, o którego działacze Motoru toczą batalię ze sternikami Siarki Tarnobrzeg. Przypomnijmy, że kilka dni temu Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przychylił się do wniosku zawodnika o rozwiązanie kontraktu z klubem z Podkarpacia.

W zespole gospodarzy zaprezentowało się m.in. dwóch piłkarzy z przeszłością w lubelskim klubie. To bramkarz Paweł Lipiec i obrońca Julien Tadrowski. Poza tym zagrał również Michał Grunt. Napastnik niedawno został wypożyczony do KSZO 1929 z Motoru. Dodajmy, że trenerem drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego jest Marcin Sasal, który także pracował w Motorze.

Lublinianie na prowadzenie wyszli w 31. minucie. W polu karnym faulowany był Michał Paluch, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Dominik Kunca. Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik ładnym strzałem z dystansu podwyższył Bartosz Rymek.

Po zmianie stron w 61. min. KSZO zdobyło kontaktowego gola po trafieniu z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla Motoru strzelił pozyskany w zimowym okienku ze Stali Stalowa Wola Filip Wójcik.

We wcześniejszych sparingach żołto-biało-niebiescy kolejno: zremisowali w Łęcznej z drugoligowym Górnikiem 2:2, bezbramkowo zremisowali w Rzeszowie z drugoligową Resovią, ulegli w Rzeszowie drugoligowej Stali 2:3, przegrali w Zamościu z trzecioligowym Hetmanem 0:1 i zremisowali na wyjeździe z drugoligową Legionovią 1:1.

Kolejny mecz kontrolny Motor rozegra za tydzień (22 lutego, godz. 11). Tego dnia zmierzy się w gościach z ligowym rywalem, Wisłą Puławy.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin 1:3 (0:2)
Bramki: Trochim 61 z rzutu karnego – Kunca 31 z rzutu karnego, Rymek 44, Wójcik 90
KSZO 1929 (I połowa): Lipiec – Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, Bełczowski, Kasperkiewicz, Laskoś, Chrzanowski, Trochim, Grunt; II połowa: Lipiec – P. Cheba, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, Persona, Chudyba, Imiołek, Pawlik, Trochim, Gębalski
Motor: (I połowa) Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany I, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch. (II połowa): Kalinowski – zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik (90 Zbiciak), Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski. Trener: Mirosław Hajdo