"Najbardziej niesportowe zachowanie w historii". Ajax trafił na czołówki gazet

Press Focus/x-news
Ajax Amsterdam, najbliższy rywal warszawskiej Legii w Lidze Europy, znalazł się na czołówkach niemal wszystkich sportowych mediów Europy. Wicemistrzowie Holandii pokonali w niedzielnym meczu 22. kolejki Eredivisie Spartę Rotterdam 2:0, ale gazety i portale rozpisywały się nie o sprawach czysto sportowych, ale o... "najbardziej niesportowym zachowaniu w historii", jak nazwał sytuację z 52. minuty spotkania "The Telegraph".

Joel Veltman, obrońca amsterdamczyków, dostał piłkę na prawym skrzydle, ale zasugerował naciskającemu go rywalowi przerwanie ataku, ponieważ na boisku leżał wówczas klubowy kolega Holendra, Bertrand Traore. Ivan Calero, zawodnik Sparty, zatrzymał się, a wówczas... Veltman popędził z piłką w stronę bramki ekipy z Rotterdamu.