Newcastle – Benfica LIVE! Sroki postarają się o sensację?

Tomasz Górski
Drużyna prowadzona przez Jorge Jesusa jedzie do Newcastle z dwubramkową zaliczką z pierwszego spotkania. Orły wygrały 3:1 i w Newcastle chcą przypieczętować awans do półfinału Ligi Europejskiej. Jednak angielski zespół będzie chciał pokrzyżować szyki i wyrzucić rywala za burtę. Czy się uda? Relacja NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

Relacja na żywo z meczu Newcastle United - Benfica Lizbona w serwisie Ekstraklasa.net!

W pierwszym spotkaniu, rozegranym tydzień temi na Estadio da Luz, Benfica pokonała popularne Sroki 3:1. Wynik otworzył Papiss Demba Cisse w dwunastej minucie. Taki wynik utrzymywał się niecały kwadrans, kiedy wyrównał Rodrigo Moreno. W drugiej połowie Tima Krula pokonali Lima (65') po kardynalnym błędzie obrońcy i sześć minut później Oscar Cardozo z rzutu karnego.

Jorge Jesus wie, że jego piłkarzy czeka trudne spotkanie na St. James' Park, ale są na nie przygotowani: - Będziemy przygotowani na każdą strategię i intensywne ataki od pierwszej minuty meczu. Myślę, że Papiss Cisse i Shola Ameobi zaczną mecz na szpicy, oni grają dobrze kiedy piłka jest w powietrzu i będziemy gotowi na to, trenowaliśmy ten aspekt gry.

Gospodarze przystąpią do tego spotkania mocno osłabieni. Zabraknie m.in. Fabrizio Colocciniego, Davide Santona, Cheika Tiote, Mathieu Debuchy'ego i Yoana Gouffrana (ostatni dwaj nie są uprawnieni go gry). Pod znakiem zapytania stoi występ kapitana Newcastle, Stevena Taylora. Do dyspozycji trenera będzie wracający po kontuzji Hatem Ben Arfa i powinien zagrać od pierwszej minuty. Z kolei w barwach Benfiki nie zagrają Carlos Martins i prawdopodobnie Eduardo Salvio.

- Będziemy chcieli wykorzystać w spotkaniu naszych najlepszych piłkarzy. Dla każdego trenera ważne jest, żeby realizować wyznaczone cele, a naszymi jest wygranie ligi Zon Sagres, Pucharu Portugalii i Ligi Europy - taki „plan” wyjawił opiekun portugalskiego zespołu.

Arbitrem spotkania Newcastle – Benfica będzie Chorwat Ivan Bebek. Pierwszy gwizdek o godz. 21:05.