Nice 1 Liga. Dwa rzuty karne, ale tylko jeden gol. Drutex-Bytovia lepsza od Odry Opole

Łukasz Baliński
Lukasz Capar
Nice 1 Liga. Zawodnicy Drutex-Bytovii odnieśli trzecie zwycięstwo w czwartym kolejnym meczu. Tym razem podopieczni Adriana Stawskiego pokonali Odrę Opole 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Łukasz Wróbel. "Jedenastkę" mieli także goście, ale Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć.

Wynik tego spotkania mógł być zupełnie inny, jednak przedstawiciele naszego zespołu zmarnowali parę niezłych okazji na gola. Najlepszą miał Szymon Skrzypczak, który w 83. min podszedł do rzutu karnego, jednak Michał Szrom-nik wyczuł jego intencję i obronił strzał czym zrehabilitował się za sprokurowanie tej sytuacji.

A wtedy już przyjezdni przegrywali po tym jak kwadrans wcześniej „jedenastkę” po drugiej stronie boiska pewnie wykonał Łukasz Wróbel. Sędzia podyktował ją za faul na Januszu Surdykowskim. Nieco wcześniej z kolei Skrzypczak tylko nieznacznie pomylił się przy próbie głową po dośrodkowaniu od jednego z kolegów.

Jeśli chodzi o pierwszą połowę to długo nic się nie działo. Mniej więcej po upływie 15. min gry wydawało się, że inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Szybko też opolanie otrząsnęli się ze swoistego rodzaju stagnacji, choć też dużo było niedokładności w ich poczynaniach.

Sygnał do ataku dał Skrzyp-czak mocny strzałem, ale golki-per rywali udanie interweniował. Potem jeszcze goście próbowali, ale również nie było w ich grze jakiegoś polotu. Za to coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, którzy na przełomie pierwszej i drugiej połowy byli drużyną lepszą, co też wykorzystali.

Piłkarz meczu: Michał Szromnik
Atrakcyjność meczu: 3,5/10

W 83. minucie Michał Szromnik obronił rzut karny wykonywany przez Szymona Skrzypczaka.