MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Niemcy - Szkocja: Zmierzono prędkość z jaką piłka zmierzała do bramki po strzale Nicklasa Füllkruga. 110 kilometrów na godzinę

Jacek Czaplewski
Füllkrug podwyższył na 4:0 dla Niemców
Füllkrug podwyższył na 4:0 dla Niemców PAP/EPA
Niclas Füllkrug potrzebował raptem kilku minut, by w meczu Niemcy - Szkocja (5:1) jako zmiennik strzelić swojego pierwszego gola. Napastnik wywodzący się z Borussii Dortmund oddał prawdziwie atomowy strzał. Dzięki technologii błyskawicznie poznaliśmy prędkość z jaką piłka zmierzała wtedy bramki. Póki co to rekord turnieju.

Mecz Niemcy - Szkocja: 110 kilometrów na godzinę Füllkruga

Füllkrug będąc już w polu karnym przyjął lewą nogą, po czym uderzył pod poprzeczkę z prawej. Bramkarz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Strzał był po prostu za mocny.

Według oficjalnych danych piłka po kopnięciu Füllkruga z piętnastego metra zmierzała do siatki z prędkością 110 kilometrów na godzinę. To o dwa kilometry więcej od strzału Floriana Wirtza, który dał Niemcom prowadzenie w 10 minucie spotkania.

Niemcy zmiażdżyli Szkocję w meczu otwarcia Euro 2024. Pięć goli

Ciekawe są także inne statystyki z tego meczu. Oto Szkoci nie oddali nawet niecelnego strzału. Z tego powodu współczynnik oczekiwanych goli (xG) wyniósł 0,0. Honorowa bramka i tak jednak padła - po samobójczym trafieniu. A wspomniany Füllkrug uzbierał już dwanaście goli w siedemnastu występach dla reprezentacji Niemiec.

Bliski ideału przeciw Szkotom okazał się Toni Kroos. Podał piłkę 102 razy z czego 101 udanie. Celność wyniosła zatem 99 procent.

Oto najlepsze memy o demolce, czyli meczu Niemcy - Szkocja na otwarcie Euro 2024. Po wszystkim było jeszcze przed przerwą, kiedy gospodarze wbili trzy bramki, a jeden z gości dostał czerwoną kartkę.

Memy o meczu Niemcy - Szkocja na Euro 2024. Szkoci do pilota...