MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Niemcy zmiażdżyli Szkocję w meczu otwarcia Euro 2024. Pięć goli i piorunujące wrażenie

Jacek Czaplewski
Niemcy w fantastycznym stylu zaczęli Euro 2024. W meczu otwarcia gospodarze turnieju roznieśli Szkocję, wygrywając 5:1. Trzy bramki padły jeszcze przed przerwą, kiedy z czerwoną kartką wyleciał z boiska jeden z gości. - Berlin, Berlin, wir fahren nach Berlin - skandowała wypełniona po brzegi publiczność na stadionie w Monachium, sugerując że 14 lipca zobaczymy Niemców w wielkim finale mistrzostw.

Wynik meczu Niemcy - Szkocja 5:1. Świetny początek Euro 2024

Końcowy wynik mówi sam za siebie. Szokująca jest jednak także inna statystyka - strzałów Szkotów. W całym meczu nie oddali nawet jednego, niecelnego. Nawet honorowy gol okazał się samobójczym Antonio Rudigera.

- Niemcy zaczęli Euro w stylu latynoamerykańskim; to była samba - stwierdził w TVP komentator Mateusz Borek.

Zwycięstwo Niemców było tak naprawdę przesądzone jeszcze przed przerwą. Po bandyckim faulu na Ilkay Gundoganie czerwoną kartkę otrzymał Ryan Porteous, natomiast z rzutu karnego na 3:0 podwyższył Kai Havertz.

Pierwsza czerwona kartka na Euro 2024. Bandycki faul Szkota na Niemcu

Wcześniej, bo w 10 minucie Niemców jako pierwszy uszczęśliwił Florian Writz, po którym szybko poprawił Jamal Musiala. W drugiej połowie gospodarze dołożyli już tylko dwa gole. Atomowo, bo 110 km/h kopnął zmiennik Niclas Füllkrug. Po nim wynik ustalił dowołany Emre Can.

- Jednostronny mecz, wielki mecz Niemców - podsumował ekspert Robert Podoliński. W sobotę w grupie A Węgry zagrają ze Szwajcarią. Początek o godzinie 15:00.

Piłkarz meczu: Jamal Musiala
Atrakcyjność meczu: 9/10

Oto najlepsze memy o demolce, czyli meczu Niemcy - Szkocja na otwarcie Euro 2024. Po wszystkim było jeszcze przed przerwą, kiedy gospodarze wbili trzy bramki, a jeden z gości dostał czerwoną kartkę.

Memy o meczu Niemcy - Szkocja na Euro 2024. Szkoci do pilota...