Niemcy upokorzyli Argentynę

Marcin Makowski
Wielki mecz reprezentacji Niemiec! Nasi zachodni sąsiedzi rozgromili Argentynę 4:0 i pewnie zmierzają po Puchar Świata.

1/4 finału, Kapsztad: Argentyna 0:4 (0:1) Niemcy

Thomas Mueller 3, Miroslav Klose 68, Arne Friedrich 74, Miroslav Klose 89.

Zobacz jak kibice dopingują swoje drużyny!

Żółte kartki. Argentyna: Nicolas Otamendi, Javier Mascherano. Niemcy: Thomas Mueller.

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan). Widzów: 64 100.

Argentyna: Sergio Romero - Nicolas Otamendi (70. Javier Pastore), Martin Demichelis, Nicolas Burdisso, Gabriel Heinze - Maxi Rodriguez, Javier Mascherano, Angel Di Maria (75. Sergio Aguero) - Lionel Messi, Carlos Tevez, Gonzalo Higuain.

Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng (72. Marcell Jansen) - Thomas Mueller (84. Piotr Trochowski), Sami Khedira (78. Toni Kroos), Bastian Schweinsteiger - Miroslav Klose, Mesut Ozil, Lukas Podolski.

Spotkanie w Kapsztadzie po raz kolejny pokazało, że Niemcy są jednymi z głównych faworytów do wygrania Mistrzostw Świata w RPA. Podopieczni Joachima Loewa rozegrali kolejne znakomite spotkanie i nie dali szans Argentynie. Leo Messi i spółka są kolejną, po Brazylii, faworyzowaną drużyną z Ameryki Południowej, która w słabym stylu żegna się z tegorocznym Mundialem.

Dominacja piłkarzy z Europy była widoczna od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwszy cios Argentyńczykom zadał Tomas Mueller, który już w 3. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy podopieczni Diego Maradony nie potrafili przejąć inicjatywy i przez całą pierwszą połowę byli tylko tłem dla efektownie i dokładnie grających Niemców.

Druga połowa potwierdziła tylko dominację naszych zachodnich sąsiadów. Choć na początku drugiej części gry lekką przewagę zyskali Argentyńczycy, to Niemcy, w 68. minucie, po raz drugi pokonali bramkarza rywali. Tomas Mueller przejął piłkę przed polem karnym, zagrał ją do Lukasa Podolskiego, a ten wyłożył ją do rozgrywającego setne spotkanie w kadrze - Miroslawa Klose. Urodzony w Polsce napastnik z zimną krwią wykończył akcję, umieszczając futbolówkę w pustej bramce.

Gol Miroslawa Klose praktycznie przesądził awans Niemców do półfinału. Podopiecznym Joachima Loewa nie wystarczyło jednak dwubramkowe zwycięstwo i już 6 minut później cieszyli się z kolejnego trafienia. Na indywidualną akcję zdecydował się Bastian Schweinsteiger i po minięciu kilku rywali wyłożył piłkę po wbiegającego w pole karne Andre Friedricha, który po raz trzeci zmusił Sergio Romero do wyjęcia piłki z wlasnej siatki.

W 89. minucie słabo grająca Argentyna otrzymała jeszcze jeden cios. Swoją 14. bramkę w finałach piłkarskich Mistrzostw Świata zdobył Klose, który nie tylko ustalił wynik spotkania, ale również wyprzedził w klasyfikacji wczechczasów Gerda Muellera, który z dorobkiem 13 goli zajmował w niej drugie miejsce. Na prowadzeniu pozostaje jeszcze Brazylijczyk Ronaldo, który wyprzedza niemieckiego napastnika o jedną bramkę.