Niepokonani u siebie. GKS Ekom Invex Remedies Nowiny zremisował z Heiro Rzeszów

Mateusz Dudek
W sobotnim, rozegranym awansem spotkaniu 11. kolejki grupy południowej Pierwszej Ligi Futsalu GKS Ekom Invex Remedies Nowiny zremisował 4:4 z drużyną Heiro Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Piotra Lichoty było to ostatnie domowe spotkanie w 2019 roku. W obecnym sezonie u siebie GKS jeszcze nie zaznał smaku porażki.

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny - Heiro Rzeszów 4:4 (2:2)
Bramki: samobójcza Denis Warzybok 10, Arkadiusz Lekki 12, samobójcza Sebastian Brocki 31, Kamil Jeleń 38 - Sebastian Brocki 16, 33, 37, Paweł Hady 19.

GKS: Siwiecki - Jeleń, Pater, Markowicz, Lekki oraz Taler, Chatys, Witkowski, Tutaj.

Heiro: Przybyło - Brocki, Warzybok, Niemczyk, Hady oraz Staszewski, Olechowski, Codello, Sieńko, Krawczyk, Gąsior, Wdowik.

W sobotę do Nowin przyjechała ekipa Heiro Rzeszów aby rozegrać awansem spotkanie 11. kolejki. Do tego spotkania podopieczni trenera Piotra Lichoty przystąpili w mocno okrojonym składzie. Mimo to w dziesiątej minucie zdołali objąć prowadzenie po samobójczym golu zawodnika gości. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Arkadiusz Lekki. Goście zdołali jednak jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu.

Druga połowa to dalsza wymiana ciosów. Najpierw na prowadzenie, po kolejnym golu samobójczym, ponownie wyszła drużyna z Nowin, jednak kolejne dwie bramki zdobyli goście i na trzy minuty przed końcem po raz pierwszy objęli prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo bowiem minutę później do wyrównania doprowadził Kamil Jeleń. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:4.

- Niestety zmagamy się z problemami kadrowymi i do końca roku wypadło nam sześciu podstawowych zawodników. Szanujemy ten punkt bo bardzo ciężko było go zdobyć. Na szczęście młodzi zawodnicy, którzy wystąpili w tym spotkaniu dali radę - powiedział po tym meczu trener GKS-u, Piotr Lichota.

Aktualnie w tabeli drużyna z Nowin zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów. Co warte odnotowania futsaliści GKS-u w obecnym sezonie nie zaznali jeszcze porażki we własnej hali.

W ostatniej kolejce tej rundy GKS na wyjeździe zmierzy się z zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużyną BSF-u Bochnia. Również i w tym spotkaniu trener Piotr Lichota będzie musiał skorzystać z większej ilości młodych zawodników. Początek spotkania w Bochni, w poniedziałek, 9 grudnia o godzinie 20:30.