Niespodziewana porażka Chelsea z West Bromwich (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W ostatnim meczu 37. kolejki Premier League pewna mistrzostwa Anglii Chelsea przegrała niespodziewanie z West Bromwich 0:3. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Saido Berahino, a trafienie dołożył Chris Brunt.

Do końcówki tego sezonu obie drużyny podchodzą bardzo spokojnie. Chelsea jest już pewna tytułu mistrzowskiego, West Bromwich tego, że się utrzyma. Gospodarze starcia walczą w lidze już tylko o wyprzedzenie będącego oczko wyżej Crystal Palace, ale do tego potrzebowali dwóch zwycięstw na koniec i wpadki drużyny Alana Pardew. Swoją część zadania zaczęli wypełniać wyśmienicie.

To spotkanie od początku układało się po myśli The Baggies. Prowadzenie mogli objąć już w 5. minucie gry, jednak wtedy Courtois świetnie obronił strzał Morrisona. Kiedy jednak cztery minuty później sprzed pola karnego przymierzył Saido Berahino, to Belg był zupełnie bezradny. Fantastyczny strzał angielskiego napastnika i jego postawa w dalszych minutach tego pojedynku z pewnością sprawią, że już niedługo wróci temat jego ewentualnego transferu do większego klubu.

Goście doprowadzić do wyrównania mogli już w 14. minucie meczu, jednak wtedy Nemanja Matić oddał nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego. Po niespełna kwadransie The Blues kompletnie zawalili sobie ten pojedynek. Najpierw za przepychanki z rywalem żółtą kartkę otrzymał Diego Costa, a następnie za kopnięcie przeciwnika piłką z boiska wyleciał Cesc Fabregas. Gra w dziesiątkę niezbyt służyła podopiecznym Jose Mourinho.

Przed przerwą obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej niezłej okazji do trafienia do bramki. Najpierw jednak Boaz Myhill świetnie obronił strzał Luisa z rzutu wolnego, a następnie Thibaut Courtois wygrał pojedynek sam na sam z Chrisem Bruntem. Na przerwę gospodarze schodzi więc z jedno bramkowym prowadzeniem, a drugą połowę zaczęli jeszcze lepiej, niż pierwszą.

Nie upłynęła jeszcze minuta od wznowienia gry, a John Terry faulował we własnym polu karnym Saido Berahino. Kapitan Chelsea nie otrzymał za to żadnej kary (choć należała się czerwona kartka, był ostatnim obrońcą), a sam poszkodowany podwoił prowadzenie swojej drużyny. Od tej pory gospodarzom grało się jeszcze lepiej i, nastawiając się do kontry, oddali przeciwnikowi pole do rozgrywania piłki.

W 56. minucie gry Loic Remy mógł odwrócić losy tej rywalizacji, jednak po jego indywidualnej akcji i strzale sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od słupka. Dlaczego mógł odmienić losy meczu? Bo już po czterech kolejnych minutach zrobiło się 3:0. Chris Brunt przymierzył z ostrego kąta, a bramkarz Chelsea nie przypilnował bliższego słupka i piłka wpadła do bramki.

Po tej sytuacji mecz nam się uspokoił i na boisku nie działo się aż tak wiele. Raz bardzo blisko strzelenia gola był Matić, ale sobie tylko znanym sposobem jego strzał obronił Myhill. Chelsea przegrała w lidze pierwszy mecz od pierwszego stycznia tego roku (3:5 z Tottenhamem), a West Brom w bardzo ładny sposób pożegnał ten sezon na The Hawthorns. Do rozegrania został mu wyjazdowy mecz z Arsenalem.