Oceniamy piłkarzy Piasta za mecz z Legią. Najlepsi "Zgani" oraz "Kędi"

Bartłomiej Szura
Legia Warszawa-Piast Gliwice
Legia Warszawa-Piast Gliwice sylwester wojtas
Po bardzo dobrym meczu Piast przegrał w Warszawie 2:3. Kolejny raz nie zaprezentowali się z najlepszej strony gracze formacji defensywnych drużyny z Okrzei. Piast bowiem od 2:0 doprowadził do 2:3 i z Łazienkowskiej wyjeżdża bez punktu. Zobacz jak oceniliśmy graczy Marcina Brosza w skali 0-10.

Dariusz Trela – 6 – puścił niestety trzy bramki jednak przy żadnej nie miał najmniejszych szans na obronę, w kilku sytuacjach fenomenalnie obronił strzały rywali;

El Mehdi Sidqy – 4 – najsłabszy zawodnik gości. Wolny, niedokładny. Miał olbrzymie kłopoty z Kucharczykiem;

Fernando Cuerda - 6 – strzelec pierwszej bramki dla Piasta, pewny w defensywie jednak bez błysku;

Mateusz Matras – 7 – jeden z autorów bramki nr 1 dla Piasta, zdobytej przez Cuerdę. Aktywny w defensywie, także często włączał się do akcji ofensywnych Piasta;

Jan Polak – 6 – po przerwie w meczu z Widzewem wrócił do podstawowej „11” i chyba po raz pierwszy w historii swoich występów w Gliwicach rozegrał naprawdę solidne zawody;

Matej Izvolt – 5 - Izvolt nie może jakby nawiązać swoją formą do pierwszych spotkań w tej rundzie. Jest na boisku, gra ale jakoś efektów nie widać. Przeciętny mecz także w Warszawie;

Adrian Klepczyński – 5 – radził sobie dobrze z napastnikami Legii, dobry występ najbardziej doświadczonego zawodnika Piasta. Popełnił jeden błąd po którym Ljuboja trafił na 1:2 dla swojego zespołu;

Artis Lazdins – 7 – niezliczona ilość przechwytów w środku pola, bardzo dobry występ Łotysza;

Tomasz Podgórski – 5 – przeciętny mecz kapitana, zawodnicy Legii widać uprzedzeni byli aby na Podgórskiego zwracać szczególną uwagę i dlatego nie miał on łatwego życia w Warszawie;

Mariusz Zganiacz – 7 – drugi oprócz Wojciecha Kędziory najlepszy zawodnik Piasta. „Zgani” do Warszawy jechał szczególnie umotywowany i ta dodatkowa adrenalina niewątpliwie mu pomogła. Mrówcza praca w środku pola, zdecydowanie najlepszy zawodnik Piasta i środka pola w tym spotkaniu;

Wojciech Kędziora – 7 – Szczególnie w pierwszej połowie sprawiał olbrzymie kłopoty obrońcom z Łazienkowskiej. W drugiej połowie już było gorzej ale dalej był najbardziej niebezpiecznym graczem Gliwiczan.

Oleksy oraz Ruben Jurado grali za krótko aby zasłużyć na ocenę.