Oceniamy piłkarzy Wisły za mecz z Piastem: wspaniały Brożek, profesor Głowacki

Sebastian Kaniewski
Piłkarze Wisły Kraków po fantastycznym meczu pokonali drużynę Piasta Gliwice 3:0. Spory wkład w zwycięstwo "Białej Gwiazdy" miał Paweł Brożek, zdobywca dwóch bramek. My przyjrzeliśmy się dokładnie grze wszystkich piłkarzy Franciszka Smudy i oceniliśmy ich w skali 1-10.

Wisła wypunktowała Piasta i usiadła na fotelu lidera. Dwa gole Brożka, udany debiut Guerriera

Michał Miśkiewicz (7) - Kolejny bardzo dobry występ golkipera Białej Gwiazdy. W pierwszej połowie instynktownie poradził sobie ze strzałem Wilczka, a w drugiej sparował potężną bombę Jurado.

Łukasz Burliga (6) - Tradycyjnie już groźny z przodu, tym razem solidnie również z tyłu. Stolarski może mieć problemy z będącym w takiej dyspozycji Burligą.

Arkadiusz Głowacki (8) - Jedno słowo - profesor. Nie do przejścia, znakomicie kierował grą defensywy Wisły.

Marko Jovanović (6) - Kolejny solidny występ. Tym razem popełnił jeden poważny błąd - przy okazji bramkowej Wilczka z pierwszej połowy, źle wychodził z linii spalonego.

Gordan Bunoza (6) - Dobry mecz, choć pokazywał się w tym sezonie z jeszcze lepszej strony. Mniej go dzisiaj było widać w ofensywie, skupiał się na zadaniach stricte obronnych.

Ostoja Stjepanović (6) - Jego najlepszy mecz w barwach Wisły. Bodajże tylko jedna bardzo groźna strata, solidny mecz, ale bez rewelacji.

Michał Chrapek (5) - Kilka głupich strat, zwłaszcza w pierwszej połowie nie zachwycał. W drugiej również szału nie było, ale znacznie się poprawił.

Łukasz Garguła (6) - Dobry mecz "Guły". Gdyby Trela nie wyciągnął uderzenia Łukasza w końcówce meczu, być może bylibyśmy świadkami bramki sezonu. Dobra współpraca z kolegami, asysta i znakomite prostopadłe podanie do Sarkiego.

Rafał Boguski (5) - Wypracował pierwszego gola dla Wisły, ale miał sporo strat. Walczył jednak w defensywie i swoją ofiarnością wywalczył sporo piłek dla Białej Gwiazdy.

Patryk Małecki (6) - Najlepiej w tym sezonie, ale wciąż brakuje mu tej naturalnej szybkości, niemniej jednak poprawa jest znacząca, oby dalej szedł w tym kierunku.

Paweł Brożek (9) - Dwie bramki, trzecia pechowo nieuznana, słupek i rozpoczęcie bramkowej akcji na 3:0. Wspaniały występ "Brozia".

Rezerwowi:

Wilde-Donald Guerrier (7) - Wszedł pod koniec meczu, drugi kontakt z piłką i gol - można sobie życzyć lepszego debiutu?

Emmanuel Sarki i Paweł Stolarski grali zbyt krótko, aby móc ich ocenić.