Oceny Lecha za mecz z Zagłębiem Lubin: Jevtić potrafi zrobić różnicę

Maciej Brzeziński
Piotr Krzyżanowski
Lech Poznań wywozi trzy punkty z Lubina. Piłkarze Nenada Bjelicy wygrali z Zagłębiem 3:0. Zobacz jak oceniliśmy lechitów za to spotkanie!

Matus Putnocky – przez większość meczu praktycznie bezrobotny. Pewny na przedpolu i na linii. Obronił rzut karny wykonywany przez Janusa i dzięki niemu Lech już w czwartym kolejnym meczu nie stracił gola.
Ocena: 6

Tomasz Kędziora – był bardzo ofensywnie nastawiony i biegał od pola karnego do pola karnego. Robił wiele zamieszania i właśnie takiego Kędziory potrzebuje Lech.
Ocena: 7

Jan Bednarek – podpora defensywy Kolejorza. Wygrywał wszystkie pojedynki główkowe. Rysę na postawie Bednarka stanowi tylko sprokurowany rzut karny w 78. minucie. Na szczęście dla niego niewykorzystany.
Ocena: 6

Paulus Arajuuri – już w 5. minucie otworzył wynik meczu. Znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i wpakował piłkę do siatki. Grał tylko jedną połowę, bo pod koniec pierwszej części doznał urazu pachwiny.
Ocena: 6

Tamas Kadar – słabszy występ Węgra. Nie był widoczny w ofensywie, a w obronie zdarzały mu się niefortunne zagrania.
Ocena: 4

Łukasz Trałka – przyzwoity mecz kapitana. Udowodnił, że zasługuje na grę w pierwszym składzie.
Ocena: 5

Maciej Gajos – ciągle uczy się grać jako defensywny pomocnik. Z każdym meczem wygląda to coraz lepiej i w piątkowy wieczór był jednym z wyróżniających się piłkarzy Kolejorza. Mógł zdobyć pięknego gola, ale świetnym refleksem wykazał się Forenc.
Ocena: 6

Maciej Makuszewski – bardzo dużo biegał i zaliczył asystę przy golu Jevticia.
Ocena: 6

Darko Jevtić – zdecydowanie najlepszy piłkarz na boisku. Każda akcja bramkowa przechodziła przez Szwajcara. Miał piękną asystę przy golu Kownackiego i sam też trafił do siatki.
Ocena: 8

Radosław Majewski – to nie był mecz tego zawodnika. Praktycznie niewidoczny.
Ocena: 4

Dawid Kownacki – mimo iż w ostatniej kolejce w meczu ze Śląskiem nie zaprezentował się najlepiej to ponownie dostał szanse od pierwszej minuty. Zagrał o niebo lepiej i zdobył gola głową po dokładnym dośrodkowaniu Jevticia. Mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale bramkarz gospodarzy wykazał się refleksem.
Ocena: 6

REZERWOWI
Lasse Nielsen – wszedł za kontuzjowanego kolegę i spisał się bez zarzutu.
Ocena: 5

Abdul Aziz Tetteh – bez fajerwerków, ale tez bez błędów.
Ocena: 5

Marcin Robak – tym razem najlepszy strzelec Kolejorza nie powiększył swojego dorobku bramkowego.