Od 0:2 do 3:2. Zagłębie Sosnowiec pokonało Siarkę Tarnobrzeg

Łukasz Myszka
Zagłębie Sosnowiec wygrało z Siarką
Zagłębie Sosnowiec wygrało z Siarką Łukasz Łabędzki
W meczu 9. kolejki 2. ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało Siarkę 3:2. Tarnobrzeskim piłkarzom wygrana przeszła koło nosa. Prowadzili 2:0, jednak ze Stadionu Ludowego nie zdołali wywieźć nawet jednego punktu.

W 3. minucie meczu Dariusz Frankiewicz pewnie wykorzystał rzut karny dla Siarki. Dziesięć minut później drugiego gola dla gości strzelił Daniel Koczon. Do przerwy gospodarze zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. W 30. minucie Jakub Arak z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Oskara Pogorzelca. Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Kolejno na listę strzelców wpisywali się w 63. minucie po uderzeniu głową Przemysław Mizgała oraz 82. minucie Hubert Tylec, który dał dobrą zmianę i zapewnił Zagłębiu zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (1:2)

Bramki: 30' Arak, 63' Mizgała, 82' Tylec – 3' Frankiewicz (kar.), 13' Koczon

Kartki: 41' Wrzesień, 90+3' Tylec (Zagłębie) – 34' Stefanik, 39' Pogorzelec (Siarka)

Zagłębie Sosnowiec: Matracki – Kursa, Markowski, Jarczyk, Sierczyński – Wrzesień (61' Tylec), Dudek, Szatan (61' Mizgała), Matusiak, Ryndak (75' Kozak) – Arak (61' Giel)
.
Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec – Stępień, Nadolski, Baran, Sulkowski, Frankiewicz( 68' Chwastek), Tunkiewicz, Stefanik, Parobczyk (76' Paluch), Ciećko (76' Chargeishvili), Koczon.

Sędzia: Kamil Adamski