Odmieniony Stilon Gorzów gromi na wyjeździe. Carina Gubin z jednym punktem

Paweł Górski
Piłkarze Warty Gorzów przegrali u siebie z Pniówkiem Pawłowice
Piłkarze Warty Gorzów przegrali u siebie z Pniówkiem Pawłowice Bogusław Sacharczuk
W dziewiątej kolejce III ligi pełną pulę zgarnęły Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański i Stilon Gorzów. Jeden punkt zainkasowała Carina Gubin, a Lechia Zielona Góra i AstroEnergy Warta Gorzów musiały obejść się smakiem.

Niezwykle cenne zwycięstwo Odry

Strzelanina Stilonu w Starowicach

W wyjazdowym starciu z LZS-em Starowice Dolne Stilon Gorzów strzelił więcej goli niż przez wszystkie poprzednie kolejki. Podopieczni trenera Łukasza Maliszewskiego rozgromili rywala ze województwa opolskiego aż 7:0. Do przerwy gorzowianie mieli już na koncie trzy trafienia autorstwa Łukasza Kopcia, Artsioma Vaskou oraz Mateusza Mączyńskiego. Po zmianie stron lubuska drużyna była dla LZS-u bezlitosna, dokładając kolejne cztery bramki. Na listę strzelców trafili wówczas Emil Drozdowicz, ponownie Artsiom Vaskou oraz dwukrotnie Mateusz Kaczor. Zwycięstwo, w dodatku tak okazałe, pozwoliło Stilonowi na wydostanie się ze strefy spadkowej, którą zespół okupował od początku sezonu.

Remis Cariny z trzecią drużyną ligi

Carina Gubin na własnym terenie podzieliła się punktami z MKS-em Kluczbork. Wynik 1:1 został ustalony już w pierwszych 10 minutach gry. Chwilę po rozpoczęciu spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Bartosz Rutkowski. MKS zdołał błyskawicznie odpowiedzieć – w 10 minucie Dominik Lewandowski skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu. Remisowy rezultat utrzymał się już do ostatniego gwizdka, choć w końcowej fazie meczu gubinianie grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Wiktora Nahrebeckiego z 88 minuty.

Rzuty rożne załatwiły Lechię

Lechia Zielona Góra nie przedłużyła passy trzecioligowych zwycięstw. Seria ta została przerwana w Goczałkowicach, gdzie miejscowy LKS wygrał 2:0. Gole dla gospodarzy padły w odstępie zaledwie dwóch minut po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Pierwszy z nich był autorstwa Dawida Lipniaka, a drugi – Krzysztofa Kiklaisza. Po tych dwóch ciosach Lechia nie była już w stanie się podnieść.

Domowa porażka Warty

Zdobyczy punktowej nie powiększyła również AstroEnergy Warta Gorzów, która przed własną publicznością uległa Pniówkowi Pawłowice. W 32 minucie wynik na korzyść gości otworzył Kamil Herman. Chwilę później przyjezdni mogli podwyższyć, ale Dawid Smug obronił rzut karny. Tuż przed przerwą gorzowianie wyrównali dzięki bramce Oliwiera Micka. W drugiej połowie strzelali jednak już tylko piłkarze ze Śląska. W 55 minucie prowadzenie zapewnił Pniówkowi Dawid Weis, a pół godziny później wynik na 3:1 ustalił Dawid Hanzel.

Więcej o meczu Warty:

LZS Starowice Dolne – Stilon Gorzów 0:7 (0:3)

• Bramki: Vaskou 2 (30, 79), Kaczor 2 (67, 90), Kopeć (2), Mączyński (37), Drozdowicz (85).
  • LZS: Korczak – Chodziutko (od 46 min Skowron), Czajkowski, Dabo (od 46 min Zozulia), Grądowski, Gurgul (od 46 min Zychowicz), K. Kowalczyk, Nowosielski (od 66 min Villareal), Rakowski, Rudnik, Setla (od 74 min Trochanowski).
  • Stilon: Czajor – Bohdanov, Mączyński (od 84 min Demianenko), Szymaniuk (od 46 min Karoń), Kaniewski – Vascou, Łuszkiewicz (od 73 min Kurlapski), Wiśniewski – Milewski (od 65 min Matuszewski), Drozdowicz, Kopeć (od 65 min Kaczor).
  • Żółte kartki: Rakowski, Setla, P. Kowalczyk, Zychowicz – Bohdanov, Wiśniewski, Łuszkiewicz, Drozdowicz, Kaniewski.

Carina Gubin – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)

• Bramki: Rutkowski (3) – Lewandowski (10).
  • Carina: Seweryn – Staszkowian, Rutkowski, Hrabovskyi – Paraszczak, Nahrebecki, Nazar, Łoboda – Antosiak (od 70 min Jaszczyk), Więcek (od 89 min Butowicz), Konstanty (od 63 min Szela).
  • MKS: Jaskuła – Lechowicz, Lewandowski (od 85 min Wienczek), Maj, Napora, Nowak, Płonka, Przybylski (od 67 min Rachel), Trojanowski, Tuszyński, Zawada (od 90 min Paszkowski).
  • Żółte kartki: Hrabovskyi, Nahrebecki, Jaszczyk, Butowicz – Lewandowski, Płonka, Zawada.
  • Czerwona kartka: Nahrebecki (dwie żółte).

LKS Goczałkowice – Lechia Zielona Góra 2:0 (2:0)

• Bramki: Lipniak (32), Kiklaisz (34).
  • LKS: Mazur – Gajda (od 90+2 min Danch), Kiklaisz, Komandera (od 77 min Borek), Lipniak (od 77 min Flak), Magiera, Nagrodzki (od 77 min Nadolski), Szymała, Elohran, Wuwer (od 77 min Piszczek), Zięba.
  • Lechia: Fabisiak – Iwanowicz (od 68 min Sylwestrzak), Ostrowski, Tumala (od 84 min Osiński) – Zientarski, Babij (od 76 min Embalo), Strzelecki, Dzidek (od 68 min Wędzelewski) – Łoboda (od 68 min Mwinyi), Surożyński, Matuszewski.