Okocimski Brzesko na czele po 4. kolejce w grupie wschodniej

Bartłomiej Szura
Okocimski KS Brzesko liderem grupy wschodniej
Okocimski KS Brzesko liderem grupy wschodniej Adam Wojnar / Polskapresse
Pierwsze trzy punkty po ponad 30 latach w drugiej lidze Garbarni, pierwsze bramki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i niespodziewana porażka Stali Stalowa Wola to najważniejsze wydarzenia czwartej już kolejki w grupie wschodniej drugiej ligi.

W piątkowe popołudnie w Brzesku Okocimski spotkał się z Sokołem Sokółka. Piłkarze Krzysztofa Łętochy wydają się za mocni na drugą ligę, a za słabi na pierwszą. Przypomnijmy sobie bowiem ubiegły sezon i przegraną w szansę na awans w ostatniej kolejce. I tym razem w Brzesku powstaje mocna ekipa, która po zwycięstwie 3:1 nad Sokołem zameldowała się na pierwszym miejscu. Nosem trenerskim wykazał się szkoleniowiec miejscowych - dwie z trzech bramek dla OKS-u zdobyli piłkarze, którzy na boisku pojawili się po przerwie.

Okocimski Brzesko - Sokół Sokółka 3:1

Niespodziewanie po czterech kolejkach wysoką pozycję wicelidera zajmuje zespół z Iławy. Jeziorak w poprzednim sezonie do samego końca bronił się przed degradacją i był zaliczany raczej jako zespół z dolnych rejonów tabeli, a obecnie po 3 wygranych (w tym jeden walkower za mecz z KSZO) i jednej porażce, piłkarze Jezioraka są na drugim miejscu w tabeli.
Wygrana w ostatniej kolejce z mocnym zespołem z Suwałk pokazała, że zespół jest mocny psychicznie. Wszak przegrywając 0:1 do 78. minuty potrafił zdobyć komplet punktów zdobywając zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry.

Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 2:1

Pierwsze 3 punkty po bardzo długiej przerwie w drugiej lidze zdobyła w ostatnim meczu kolejki Garbarnia Kraków. Dla podopiecznych trenera Bukalskiego szczególnie należą się brawa - pokonali mocną na początku sezonu Pogoń Siedlce, która do tej pory nie straciła ani bramki, ani punktu. W Krakowie na Suchych Stawach po bramce Bartosza Praciaka, Paweł Nerek jednak po raz pierwszy wyciągał piłkę z siatki, a jego zespół przegrał.

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 1:0