Paris Saint-Germain zagrało na szóstkę! Hat-trick Cavaniego

Bartosz Głąb
Paris Saint-Germain rozbiło dzisiaj na własnym stadionie ekipę Guingamp aż 6:0 w meczu inaugurującym 36. kolejkę Ligue 1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Edinson Cavani. PSG w walce o mistrzostwo Francji odskoczyło drużynie Olimpique Lyon na sześć punktów.

Paryżanie od samego początku spotkania chcieli pokazać rywalom, kto będzie rozdawał karty w tym meczu. Już w 2. minucie Edinson Cavani otworzył wynik meczu wykorzystując dokładne dośrodkowanie Serge Auriera z bocznej strefy boiska. Szesnaście minut później PSG prowadziło już różnicą dwóch bramek. Tym razem do bramki rywali trafił Zlatan Ibrahimović, który bardzo pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania na Parc des Princes.

Gospodarze po tym trzęsieniu ziemi nieco spuścili z tonu i dali nieco pograć w piłkę piłkarzom Guingamp, ci jednak nie skorzystali z nadarzającej się okazji i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla PSG. Zaledwie siedem minut po zmianie stron podopieczni Laurenta Blanca pokonali defensywę rywali po raz kolejny. Edinson Cavani sfinalizował podanie Ibrahimovića i było już 3:0.

Kibice paryskiej drużyny jeszcze dobrze nie przestali fetować trzeciej bramki swojego zespołu, a w ekstazę wprowadził ich Brazylijczyk Maxwell, którego obsłużył ponownie Zlatan. W 70. minucie spotkania po raz kolejny dał o sobie znać Edinson Cavanii. Urugwajczyk po raz trzeci wpisał się na listę strzelców w tym meczu kompletując tym samym hat-tricka.

Dzieła zniszczenia dopełnił Zlatan Ibrahimović, który w doliczonym czasie meczu wykorzystał rzut karny i ustalając wynik meczu na 6:0.

Paris Saint-Germain obecnie ucieka Lyonowi na sześć punktów przewagi, jednak Olimpique swoje spotkanie rozgrywa w sobotę z Cean, które broni się przed spadkiem z Ligue 1.

PSG - Guingamp 6:0 (:)