Patejuk: Każda wygrana to impuls do dalszej pracy

Gracjan Bućkun
Sylwester Patejuk
Sylwester Patejuk T-Mobile Ekstraklasa/x-news
- Każda wygrana jest jakimś pozytywnym impulsem. Teraz mamy nadzieję, że Polonia nie wygra i to my będziemy na pudle - skomentował skrzydłowy wrocławian Sylwester Patejuk wczorajsze zwycięstwo z Górnikiem Zabrze.

Grałeś w tej gorszej połowie, przegranej 0:1, ale ostatecznie zwyciężyliście 2:1. Skąd wynikały dwie tak różne części gry?
Ciężko powiedzieć. Początek pierwszej połowy dobrze wyglądał w naszym wykonaniu i nie było tak tragicznie. W konsekwencji pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, która walczy do końca i udowodniliśmy to wygranym spotkaniem w końcówce, co niewątpliwie cieszy.

Nie byłeś jedyną nową postacią w pierwszej jedenastce wrocławian. Tych zmian było naprawdę sporo. Czy tyle zmian było potrzebnych, aby pokonać trzecią obecnie ekipę ekstraklasy?
Być może. Skoro udało się wygrać, to te zmiany przyniosły pożądany efekt. Te decyzje to indywidualna sprawa sztabu szkoleniowego, więc jeżeli one przyniosły taki efekt, to trzeba się tylko cieszyć.

To zwycięstwo to będzie impuls przed kolejnymi arcyważnymi meczami w Pucharze Polski z Wisłą i w lidze z Polonia?
Na pewno tak. Każda wygrana jest jakimś pozytywnym impulsem. Teraz mamy nadzieję, że Polonia nie wygra i to my będziemy na pudle.