Pewne zwycięstwo Atletico Madryt z Granadą (ZDJĘCIA)

Jakub Seweryn
Podopieczni Diego Simeone pokonali Granadą 2:0 w meczu 19. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Gole dla Rojiblancos zdobyli Mario Mandżukić i Raul Garcia.

Mistrzowie Hiszpanii pokonali Granadę 2:0, choć trzeba uczciwie przyznać, że przez dłuższy czas to goście nadawali ton temu spotkaniu. Atletico raz jeszcze jednak pokazało, że jest zespołem niezwykle cierpliwym i skutecznym. Los Colchoneros pewnie bronili się przed atakami rywala i gdy tylko wyczuli swoją okazję, potrafili ją wykorzystać. W 34. minucie po kontrataku gospodarzy Diego Godin był faulowany w polu karnym przez Sissoko, a jedenastkę na gola zamienił Mario Mandzukić.

W drugiej połowie było podobnie. Granada starała się doprowadzić do remisu, ale atakowała dość niemrawo i to Atletico w końcówce strzeliło gola, dzięki któremu przypieczętowało swoją wygraną. W 88. minucie gry po akcji prawym skrzydłem Ardy Turana do siatki trafił Raul Garcia. Zwycięstwo broniących tytułu drużyny Diego Simeone sprawia, że 19. Kolejka La Liga nie przyniosła zmian w czołówce. W tabeli wciąż prowadzi Real Madryt z jednym punktem przewagi nad Barceloną i czterema nad Atletico.

Atletico Madryt - Granada 2:0

Bramki: 34. Mandžukić (kar.), 88. Raúl García

Kartki: 9. Godí, 27. Mario Suárez, 73. Mandžukić – 10. Lass, 33. Sissoko, 64. Nyom

Atlético Madryt: Moyá – Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira – Mario Suárez, Gabi, Koke, Turan (90. Raul Jiménez) – Torres (58. Griezmann), Mandžukić (84. Raúl García)

Granada: Oier – Nyom, Mainz, Babin, Sissoko (64. Foulquier) – Yuste, Iturra – Piti, Lass Bangoura (75. Juan Carlos), Robert Ibáñez (78. Success) – El Arabi