Pięć goli w meczu Barcelony z Sampdorią. Na Camp Nou zagrał Karol Linetty [ZDJĘCIA]

krk
Puchar Gampera: Barcelona - Sampdoria 3:2
Puchar Gampera: Barcelona - Sampdoria 3:2 Manu Fernandez
FC Barcelona w meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu pokonała Sampdorię Genua 3:2. Na Camp Nou znowu błyszczał Lionel Messi, a przez 71 minut w barwach włoskiego klubu wystąpił Karol Linetty.

Rywalem Barcelony w tradycyjnym meczu o Puchar Gampera, który co roku połączony jest z prezentacją zespołu, była Sampdoria. W podstawowym składzie drużyny z Genui wybiegł Karol Linetty. Były piłkarz Lecha miał udział w pierwszej bramce zdobytej przez Sampdorię. W 23. minucie reprezentant Polski przechwycił futbolówkę w środkowej strefie boiska, a następnie dograł do Fabio Quagliarelli. Akcję gości celnym strzałem wykończył Kolumbijczyk Luis Muriel.

Wcześniej do siatki Sampdorii trafił Luis Suarez. Bohaterem spotkania był jednak Lionel Messi, który zdobył dwie bramki. Rozmiary porażki ekipy z Genui zmniejszył w 77. minucie Ante Budimir.

FC Barcelona - Sampdoria Genua 3:2 (3:1)

Bramki: Luis Suarez 16, Lionel Messi 21, 34 - Luis Muriel 23, Ante Budimir 77

FC Barcelona: Claudio Bravo (32 Jordi Masip) - Sergi Roberto (46 Aleix Vidal), Gerard Pique (61 Samuel Umtiti), Jeremy Mathieu (32 Javier Mascherano), Lucas Digne (61 Juan Camara) - Ivan Rakitić (61 Denis Suarez), Sergio Busquets (75 Sergi Samper), Andres Iniesta (61 Andre Gomes) - Lionel Messi (76 Munir El Haddadi), Luis Suarez, Arda Turan.

Sampdoria Genua: Emiliano Viviano (77 Christian Puggioni) - Lorenzo de Silvestri (71 Filip Djuricić), Matias Silvestre, Leandro Castan (46 Milan Skriniar), Vasco Regini - Mirko Eramo (46 Edgar Barretto), Lucas Torreira (34 Angelo Palombo) (82 David Ivan), Karol Linetty (71 Pedro Pereira) - Patrick Schrick (46 Ricky Alvarez) - Luis Muriel (46 Ante Budimir), Fabio Quagliarella (71 Luca Cigarini).

Najdroższe transfery z Ekstraklasy: Kapustka wyprzedził wszystkich [TOP10]