Pięciu piłkarzy Widzewa zagrało w Młodej Ekstraklasie [WIDEO]

Daniel Kawczyński
Alex Bruno odbudowuje formę w Młodej Ekstraklasie
Alex Bruno odbudowuje formę w Młodej Ekstraklasie Łukasz Kasprzak
Pięciu piłkarzy pierwszego składu łódzkiego Widzewa wystąpiło w sobotnim spotkaniu Młodej Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Młody Widzew z dużym poślizgiem wreszcie rozegrał drugi mecz rundy wiosennej i wygrał 3:1.

Na mecz Młodej Ekstraklasy, trener Radosław Mroczkowski oddelegował tych co nie mieli okazji pojawić się w piątek na boisku w Szczecinie. Zadowolony mógł być więc Tomasz Kmiecik, który w drugim meczu rundy wiosennej miał do dyspozycji Macieja Krakowiaka, Jakuba Bartkowskiego, Michała Płotkę, Alexa Bruno i Mariusza Rybickiego. Cała piątka wystąpiła od pierwszych minut.

Zdecydowanie najbardziej podobać się mógł Alex Bruno, który stara się odbudować optymalną formę i wrócić do pierwszej jedenastki. W 2. minucie przeprowadził prawdziwą akcję rodem z Brazylii. Na prawej stronie zerwał się z dynamicznym rajdem, dośrodkował w pole karne, gdzie jego rodak - Emerson Carvalho tylko dostawił nogę i otworzył wynik spotkania.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Najpierw z 14 metrów na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kasprzak, dobrze znany z zimowych sparingów. Na 3:0 podwyższył z bliska Daniel Wybranowski. Rozmiary porażki "Portowców" zmniejszył Patryk Paczuk.

Dla młodego Widzewa był to dopiero drugi mecz rundy wiosennej. W związku z zaległościami sięgającymi aż czterech spotkań spadł w tabeli na siódme miejsce. Dotąd zgromadził 31 punktów. Dodajmy, że starcie z Pogonią rozegrał w Aleksandrowie Łódzkim, ponieważ boczne boisko przy alei Piłsudskiego nie doszło jeszcze do siebie po przedłużonym ataku zimy.

Widzew Łódź (MESA) - Pogoń Szczecin (MESA) 3:1 (1:0)