Pierwsza kolejka drugiej ligi

Marcin Szczepański
W meczu jednych z faworytów grupy zachodniej lepsze od Zawiszy okazało się Zagłębie, bramkę strzelił Marcin Lachowski (na zdjęciu) Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
W ostatni dzień lipca rozgrywki rozpoczęli piłkarze drugiej ligi, zarówno w grupie wschodniej, jak i zachodniej. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła Jarota Jarocin.

Jarota wygrała z beniaminkiem II ligi, Polonią Nowy Tomyśl na stadionie Warty w Poznaniu aż 5:0.

Inny beniaminek na zachodzie, Ruch Zdzieszowice był bliski sprawienia niespodzianki w meczu z Bałtykiem Gdynia. Do przerwy było 1:0, ale w drugiej połowie gdynianie strzelili 3 gole i ostatecznie wygrali 3:2.

W grupie wschodniej, z dobrej strony pokazał się spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy, Wisła Płock. Nafciarze wygrali na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 3:0. Trzy bramki zdobył też Znicz Pruszków, pokonując Stal w Rzeszowie 3:1.