Pierwsza porażka Pelikana. Resovia wygrała w Łowiczu

Tomasz Imiński / Dziennik Łódzki
Piłkarze Pelikana ponieśli pierwszą porażkę w sezonie
Piłkarze Pelikana ponieśli pierwszą porażkę w sezonie Krzysztof Nowacki / Polskapresse
Każda seria ma kiedyś swój koniec. Pelikan Łowicz uległ wczoraj 0:1 Resovii. To była pierwsza w tym sezonie porażka drużyny Grzegorza Wesołowskiego.

Wczorajsze spotkanie było zacięte, a sędzia pokazał w sumie siedem żółtych kartek. Lepiej zaczęła Resovia. Goście w 14 minucie egzekwowali rzut rożny po którym efektownym strzałem popisał się Bartłomiej Makowski. Resovia objęła prowadzenie 1:0.

Dwie minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Pomianowski. Uderzenie było jednak zbyt słabe. W 23 minucie Michał Adamczyk zagrał do Kamila Jackiewicza, ale uderzenie tego drugiego z najwyższym trudem obronił bramkarz gości. W 37 minucie powinno być 1:1. Ponownie zagrywał Adamczyk, ale stojący pięć metrów od bramki Kamil Jackiewicz strzelił, a raczej podał piłkę bramkarzowi Resovii.
W kolejnych minutach okazji nie wykorzystali: Mariusz Solecki i Robert Łakomy.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. Bliżsi zdobycia gola byli goście. W 67 minucie Michał Ogrodnik miał przed sobą tylko bramkarza Pelikana, ale Mariusz Różalski zdołał obronić to uderzenie. Z kolei trzy minuty później łowiccy obrońcy zablokowali strzał Damiana Buczyńskiego.

Po rozegraniu siedmiu kolejek, w II lidze (grupie wschodniej) nie ma już drużyny bez porażki. Liderem tabeli jest beniaminek z Tarnowa. Tyle samo punktów (14) ma Wisła Puławy. Pelikan traci do Unii Tarnów cztery punkty. Drużyna Grzegorza Wesołowskiego zajmuje miejsce szóste.

Kolejne mecze drugoligowcy rozegrają już w środę, 19 sierpnia. W ósmej kolejce Pelikan zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.
W przyszłą niedzielę do Łowicza przyjedzie Garbarnia Kraków.

Pelikan Łowicz - Resovia 0:1 (0:1)

Gol: Bartłomiej Makowski (14)

Pelikan: Różalski - Kowalczyk (75, Maksymow), Brodecki, Dremluk, Ceglarz - Wyszogrodzki, Łakomy (żk), Pomianowski, Adamczyk (56, Kopeć) - Solecki, Jackiewicz

Resovia: Pietryka - Kozubek, Baran, Szkolnik (żk), Makowski (żk) - Domoń, Nykanowicz, Brągiel (żk) (46, Słaby (żk)), Juszkiewicz, Buczyński (90, Świechowski), Hajduk (żk) (60, Ogrodnik (żk))

Sędzia: Tomasz Fabiański (Pomorski ZPN) Widzów: 400