Tomasz Ryzner
Szymon Kądziołka może być zadowolony nie tylko z grudniowych występów, ale z całej rundy jesiennej RobertSkalski/stalrzeszow.pl
Szymon Kądziołka ma za sobą miesiące pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Nastoletni piłkarz Stali Rzeszów nie tracił wigoru do końca roku, dzięki czemu wygrał grudniowe notowanie Piłkarskich Orłów na Podkarpaciu.

Wychowanek Stali w mijającym roku konkretnie posmakował seniorskiego futbolu. Kontynuował sezon w rezerwowej, czwartoligowej ekipie biało-niebieskich, a w kwietniu doczekał się debiutu w pierwszym zespole. W meczu Stali z Zagłębiem Sosnowiec (6:0), zaliczył pierwsze 12 minut w Fortuna 1 Lidze.

W rundzie jesiennej najpierw był rezerwowym, ale gdy w pojedynku z Chrobrym Głogów w 90. minucie zdobył gola za 3 punkty, otworzył sobie drzwi do podstawowego składu. Od początku września trener Marek Zub 12 razy delegował wychowanka Stali w wyjściowej jedenastce.

W grudniu Szymon najpierw zdobył dla biało-niebieskich honorową bramkę w meczu 1/8 Pucharu Polski z Wisłą Kraków (1:4). Trzy dni później sekundy dzieliły go od zdobycia kolejnego gola na wagę kompletu punktów. Po jego trafieniu w wyjazdowym meczu z Odrą Opole stalowcy wygrywali od 51. minuty, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra gospodarze wyrównali z rzutu karnego.

Nastoletni piłkarz ma za sobą także występy w reprezentacji U’17. Na Mundialu w Indonezji nie dane mu było wystąpić, ale do CV może wpisać miejsce 3-4 w mistrzostwach Europy. Już za miesiąc skończy 18 lat. Talentu, chęci do pracy mu nie brakuje, toteż życzyć mu trzeba zdrowia i jeszcze zdrowia. Nie tylko w nowym roku.