Piłkarze po meczu Bayern - Wolfsburg: To było szaleństwo!

Jacek Szczupak
Robert Lewandowski w meczu Bayernu z Wolfsburgiem zyskał miano boiskowego bohatera, strzelając pięć goli w dziewięć minut. Oto co piłkarze i trenerzy obu klubów powiedzieli po tym spotkaniu.

Pep Guardiola: Nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego, ani jako trener ani zawodnik. Pięć goli w dziewięć minut, to niebywałe. Jestem dumny z Roberta. Nie potrafię wytłumaczyć tego, co zrobił.

Robert Lewandowski: Jestem zadowolony z meczu. To było jakieś szaleństwo. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy, a ja chciałem pomóc w zwycięstwie, strzelić dwie bramki. Po trzecim lub czwartym golu spojrzałem na ekran i byłem zaskoczony, że zostało jeszcze tyle czasu do końca meczu. Trener nie musiał dawać mi wskazówek, doskonale wiedziałem, co mam robić na boisku.

Dieter Hecking: Co mogę powiedzieć? Światowej klasy napastnik oddał pięć strzałów na bramkę, a mógł strzelić nawet siedem goli. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę i udało nam się zatrzymać Bayern. Rywal nie mógł znaleźć swojego rytmu gry. Wszystko posypało się w drugiej połowie. Nie możemy przegrywać 2:1 50 sekund po wyrównaniu. Musimy zaakceptować porażkę.