Marcin Puka
W środę na boiskach w regionie piłkarze rywalizowali w Totolotek Regionalnym Pucharze Polski. Odbyły się spotkania 1/2 finału na szczeblu okręgu zamojskiego, mecze 1/4 finału na szczeblu okręgu lubelskiego i jedna potyczka 1/4 finału okręgu Biała Podlaska. Nie zabrakło niespodzianek.

Nie było niespodzianki w Biłgoraju. W derbach Zamojszczyzny, czwartoligowa Łada 1945 Biłgoraj przegrała z występującym szczebel wyżej Hetmanem Zamość 0:6.

W pierwszej połowie obydwie ekipy toczyły wyrównany bój. Nie było klarownych sytuacji do strzelenia goli.

Po zmianie stron trzecioligowiec osiągnął przygniatającą przewagę. W ciągu 10. minut zdobył cztery bramki. Następnie podopieczni Jacka Ziarkowskiego (dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom) jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki i ostatecznie rozgromili rywala.

Jedynym zmartwieniem jest fakt, że już w 3. min. groźnie wyglądającej kontuzji kolana nabawił się Szczepan Popko. Nie wiadomo, jak długa przerwa w grze czeka zawodnika z Zamościa.

W drugim półfinale Totolotek RPP na szczeblu okręgu zamojskiego zmierzyli się ze sobą czwartoligowcy. Kibice zgromadzeni na stadionie w Werbkowicach w regulaminowym czasie gry zobaczyli aż sześć bramek. Po trzy trafienia z każdej stron. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim decydowały rzuty karne. "Jedenastki" skuteczniej egzekwowali piłkarze z Hrubieszowa i to oni cieszyli się z awansu do kolejnej rundy "Pucharu Tysiąca Drużyn".

Na szczeblu LZPN rozegrano trzy mecze. W dwóch z nich było sporo emocji.

Mecz bez historii odbył się w Świdniku Małym. Świdniczanka, wicelider lubelskiej klasy okręgowej nie miała nic do powiedzenia w starciu z trzecioligową Wisłą Puławy. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego wygrali aż 5:0 (po dwa gole strzelili Krystian Puton i Szymon Stanisławski, a jedno trafienie dołożył Michał Kobiałka) i w spokoju mogą przygotowywać się do kolejnego meczu o punkty.

Wisła zagrała w następującym składzie: Kurek - Wolanin (46 Łuczkowski), Kiczuk (65 Pacocha), Rogala, Zmorzyński, Szczotka, Puton (46 Kobiałka), Szymanek, Stanisławski, Zuber (46 Wojczuk), Chudyba (46 Bernat).

Avia Świdnik ostatnio w walce o ligowe punkty imponowała formą. W środę, żółto-niebiescy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, ale wyeliminowanie na wyjeździe w pucharowym starciu czwartoligowego Granitu nie przyszło im łatwo.

Niżej notowany rywal postawił świdniczanom twarde warunki. Granit po pierwszej połowie prowadził 1:0, ale po zmianie stron goście zdobyli dwa gole za sprawą będącego w bardzo dobrej formie Wojciecha Białka i Konrada Kołodzieja. Jednak w 3. min. doliczonego czasu gry wyrównał Cezary Pęcak. W dogrywce na listę strzelców ponownie wpisał się Białej i obyło się bez niespodzianki.

W Lubartowie zmierzyli się lider czwartoligowej tabeli, Lewart z wiceliderem trzeciej ligi, Stalą Kraśnik. Pierwsza połowa była wyrównana, a po zmianie stron zaznaczyła się przewaga przyjezdnych. Co z tego, skoro byli oni nieskuteczni. Miejscowi odpowiadali groźnymi kontrami, także bez pożądanych efektów. Wynik bezbramkowy był także po dogrywce. W rzutach karnych lepszy był Lewart (4:3), a decydującą "jedenastkę" wykorzystał Michał Budzyński.

Na szczeblu BOZPN doszło do niespodzianki. Czwartoligowe Orlęta Łuków uległy na wyjeździe rywalizującemu szczebel niżej Bizonowi Jeleniec 1:2.

Wyniki 1/2 finału Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN
Łada Biłgoraj – Hetman Zamość 0:6
(Olszak 53, Oziemczuk 56 z rzutu karnego, Wacławek 59, Skoczylas 63, Koszel 75, Turczyn 90)
Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 3:3, rzuty karne 1:4 (Reszczyński 5, Wołoch 28, Nieradko 77 – Drapsa 20, 88, Wiejak 78)
W finale Kryształ zmierzy się z Hetmanem. Jeszcze nie ustalono daty tego pojedynku.

Wyniki 1/4 Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu LZPN
Granit Bychawa – Avia Świdnik 2:3 po dogrywce
(Szymala 16, Pęczak 90 – Białek 55 z rzutu karnego, Kołodziej 78, Białek 105)
Lewart Lubartów – Stal Kraśnik 0:0, rzuty karne 4:3
Świdniczanka Świdnik Mały – Wisła Puławy 0:5
(Puton 9, 16, Kobiałka 53, Stanisławski 70, 87)
Powiślak Końskowola – Motor Lublin (8 października, godz. 15.15)
Pary półfinałowe Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu LZPN (16 października, godz. 15)
Avia Świdnik – Lewart Lubartów
Wisła Puławy – Powiślak Końskowola/Motor Lublin

Wyniki 1/4 finału Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu BOZPN
Bizon Jeleniec – Orlęta Łuków 2:1
(Osiak 40, Borkowski 70 – Charmuszko 55)
Pary półfinałowe Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu BOZPN (daty spotkań nie zostały jeszcze ustalone)