PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze nadal bez przełamania. Rozczarowujący punkt z Radomiakiem Radom. W tabeli robi się gorąco

Jacek Czaplewski
Górnik dalej zawodzi. Rozczarowujący wynik z Radomiakiem
Górnik dalej zawodzi. Rozczarowujący wynik z Radomiakiem Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom. Po przerwie gra się nieco otworzyła, ale dobrze interweniowali obaj bramkarze. Widowisko obejrzało nieco ponad 7 tys. osób. To najniższa frekwencja przy Roosevelta w tym sezonie.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Radomiak Radom 0:0

W tym meczu Górnik miał przede wszystkim problem z prowadzeniem gry. Indywidualnych akcji próbował Dani Pacheco, ale to i tak na niewiele się zdało. Radomiak oddał porównywalną liczbę celnych strzałów, może nawet groźniejszych. Dziś jednak obaj bramkarze, czyli Daniel Bielica i Gabriel Kobylak, stanęli na wysokości zadania.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację na gola miał Berto Cayarga. Ofensywny pomocnik Radomiaka uderzył z dystansu, po koźle. Piłka na pewno wpadłaby do siatki przy lewym słupku, gdyby w ostatniej chwili nie odbił jej Bielica. W drugiej połowie bramkarza Górnika wyręczył przed linią bramkową Jean Mvondo, gdy ciałem i czołem zatrzymał groźne uderzenie. W tej akcji sędzia odgwizdał jednak spalonego.

- Górnik grać, k... mać! - skandowali kibice Torcidy pod koniec meczu. Wynik jednak ani nie drgnął. Po ostatnim gwizdku piłkarze usłyszeli z trybun gwizdy. Wysłuchali też "przemowy motywacyjnej" pod sektorem dopingowym.

Górnik zajmuje czternaste miejsce

Górnik na kolejne, dopiero szóste zwycięstwo czeka od początku listopada. W tym roku gra słabo i jeszcze gorzej punktuje. Wcześniej przegrał z Cracovią (0:2) i zremisował z Lechią Gdańsk (1:1). Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypada Radomiak, który ugrał już siedem punktów, nie tracąc ani jednej bramki. Na rozkładzie ma Stal Mielec (1:0), a podziałem punktów skończył się jego mecz z Miedzią Legnica (0:0).

W tabeli Radomiak zajmuje dziewiąte miejsce. Spadnie o jedno niżej, jeśli jutro Warta Poznań pokona wspomnianą Miedź. Górnik jest czternasty. Ma ledwie dwa punktu zapasu nad strefą spadkową i w perspektywie wyjazd do liderującego Rakowa Częstochowa (18 lutego).

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Radomiak Radom (w skali 1-6):