PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok rozjechała ŁKS. Łodzianie mówią "pas"

krk
ŁKS uległ w Łodzi Jagiellonii 0:3
ŁKS uległ w Łodzi Jagiellonii 0:3 Fot. Grzegorz Galasinski
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok odniosła gładkie zwycięstwo w Łodzi i zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Drużyna z Podlasia pokonała ŁKS 3:0 (2:0) po bramkach Jakova Puljicia, Martina Pospisila (z rzutu karnego) i samobójczego trafienia Arkadiusza Malarza. Łodzianie są o krok od powrotu do 1 Ligi, do bezpiecznego miejsca tracą aż trzynaście punktów.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:3

Jagiellonia wygrała z ŁKS-em Łódź 3:0 bardzo pewnie i dość spokojnie. Do składu Jagiellonii, po kontuzji powrócił rumuński obrońca Bogdan Tiru (grał w masce), a za Bartosza Bidę wystąpił Przemysław Mystkowski.

W 11 minucie groźnie było pod bramką Jagiellonii, gdy potężny strzał Ricardo Guimy obronił Damian Węglarz. W odpowiedzi białostoczanie szybko rozpoczęli akcję. Jakov Puljić strzelił z 18 metra i Arkadiusz Malarz zmuszony został do wyciągnięcia piłki z siatki.

W 27 minucie było 2:0 po doskonałej akcji Jagiellonii. Martin Pospisil przerzucił piłkę do Macieja Makuszewskiego, Pomocnik Jagiellonii minął obrońcę ŁKS-u i strzelił na bramkę gospodarzy. Piłka odbiła się od słupka, ale potem także od pleców Malarza i wpadła do bramki łodzian.

Białostoczanie przez cały mecz posiadali na boisku inicjatywę i pewnie kontrolowali przebieg gry. Po zmianie stron sytuacja nie zmieniła się. Gospodarze, co prawda mieli lepszy pierwszy kwadrans gry, do 60 minuty, ale później znowu królowali na boisku białostoczanie. W 66 minucie idealną sytuację miał Puljić, który położył na boisku obrońcę ŁKS-u, próbował minąć jeszcze Malarza, ale ten doświadczony bramkarz w ostatniej chwili wybił ręką piłkę spod nóg naszego napastnika.

Jagiellonia po tej akcji szybko podwyższyła na 3:0 po rzucie karnym wykonywanym przez Martina Pospisila. Za pociągnięcie za koszulkę Zorana Arsenica przez Tadeja Vidmajera sędzia nie miał wątpliwości pokazując na 11 metr.

Piłkarz meczu: Taras Romanczuk
Atrakcyjność meczu: 5/10

Lech Poznań zanotował pierwsze zwycięstwo po odwieszeniu rozgrywek, pokonując Pogoń Szczecin aż 4:0. Kilku lechitów we wtorkowy wieczór błysnęło przy Bułgarskiej i Kolejorz ponownie wrócił do walki o podium w PKO Ekstraklasie. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Dariusza Żurawia za spotkanie z Portowcami.Czytaj dalej --->

Lech Poznań zdeklasował Pogoń Szczecin 4:0. Oceniamy lechitó...