PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom ONLINE. Odpokutować i zmazać plamę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Tomasz Górski
Andrzej Szkocki/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom ONLINE. O ostatnich dniach obie drużyny chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Pogoń przegrała w Lidze Konferencji Europy z KAA Gent aż 0:5, natomiast Radomiak odniósł dwie porażki w Ekstraklasie z rzędu. Także na otwarcie nowego stadionu. Plamę mogą zmazać dzisiaj tylko w jeden sposób – wygrywając. Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom ONLINE

W tym sezonie obie drużyny zaskakują… na swój sposób. O ile w Ekstraklasie „Portowcy” spisują się bardzo dobrze, inkasując w dwóch meczach komplet punktów (1 spotkanie zostało przełożone) i dzięki temu są na 5. miejscu w tabeli, o tyle w eliminacjach Ligi Konferencji Europy idzie z tym… różnie. Fakt, udało się wygrać dwumecz z Linfield FC (5:2, 3:2), ale w pierwszym spotkaniu III rundy musieli uznać wyższość KAA Gent, przegrywając aż 0:5. Dużo mocnych słów po tym meczu padło pod adresem bramkarza, Bartosza Klebaniuka, który wobec urazu Dante Stipicy będzie dzisiaj miał okazję do rehabilitacji.

Natomiast Radomiak musi wrócić na odpowiednie tory. Na inaugurację sezonu wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (2:0), ale potem poniósł dwie porażki – w Poznaniu z Lechem (0:2) i u siebie z Cracovią (0:1). Porażka z „Pasami” jest dotkliwsza, bo przypadła na otwarcie swojego stadionu przy Struga 63. Do tego zawiodła skuteczność. Pedro Henrique miałby po tym meczu co najmniej hattricka, ale… trzykrotnie obił poprzeczkę, a raz trafił w słupek.
Taki obecny bilans powoduje, że po trzech meczach „Zieloni” są na 13. miejscu w tabeli. Taki sam dorobek mają będący niżej Ruch Chorzów, Puszcza Niepołomice oraz otwierający strefę spadkową ŁKS Łódź. Dzisiejsze zwycięstwo może wywindować Radomiak do górnej połówki tabeli.

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin (po meczu z KAA Gent): - Można powiedzieć, że to był koszmar. W pierwszej połowie daliŚMY rywalom bardZO dużo prezentów. Zrobiliśmy tak dużo błędów, które kosztowały na utratę goli że po pierwszej połowie wynik był rozstrzygnięty. Mimo to nie poddaliśmy się i staraliśmy się to zmienić. Pierwsze 20 minut drugiej połowy wyglądało dość dobrze. Stworzyliśmy 4-5 dobrych sytuacji i powinniśmy cos strzelić, by wrócić do gry. Należy podsumować Gentowi. Byli wiele lepsi od nas. Cuda się zdarzają i nie możemy się poddać. Jesteśmy słabi w poddawaniu się, więc tego nie zrobimy. Ale potrzebujemy cudu. [Kibice] byli dziś wspaniali. Zal mi ich, jesteśmy wdzięczni za wsparcie jakie nam dziś dawali.

Jan Grzesik, zawodnik Radomiaka Radom: - Co do Grosickiego i Pogoni. Z Wartą nie udało mi się wygrać przeciwko Pogoni. A na jeden mecz, w którym byliśmy blisko zwycięstwa nie pojechałem. W jednym zagrałem, ale skończyło się 1:1, bodajże w 93 minucie. Raczej pozytywne doświadczenia mam z tymi meczami. Sam Grosicki za skórę mi jakoś specjalnie nie zaszedł. Miałem jakieś pojedyncze sytuacje, które zapadły mi w pamięć i te pozytywne, ale też negatywne. Wiem jaki to jest klasowy zawodnik. Jaką szybkością, prędkością, dryblingiem potrafi się wyróżniać. Mam jednak swoje sposoby, a więc analizy, plus przygotowanie merytoryczne i praktyczne. Do meczu podejdę, jak do każdego kolejnego spotkania. Nie myślę o tym, że jest to Grosicki. Wiadomo, że jest to znakomita postać dla polskiej piłki całościowo, tak bym to określił, ale jest to mecz jak każdy inny. Też, chcemy zdobyć trzy punkty. Nie ważne czy jest to: Zabrze, czy Cracovia, czy Lech – chcemy wygrywać mecze a to czy będzie Grosicki, czy później Kajtek Szmyt, czy Stefan Savić, to nie ma aż takiego znaczenia. (cały wywiad W TYM MIEJSCU).

Spotkanie Pogoń Szczecin - Radomiak Radom poprowadzi Bartosz Frankowski. Jego asystentami będą Radosław Siejka i Michał Gajda, a sędzią technicznym jest za to Sylwester Rasmus. Za VAR odpowiadać będzie Paweł Malec, natomiast za AVAR – Konrad Sapela.

Pogoń Szczecin – Radomiak Radom. Kto nie zagra?
Portowcy ewentualnie bez Dantego Stipicy (uraz). Pod znakiem zapytania stoi występ Benedikta Zecha. Goście bez Heldera Sa (uraz) i być może Leandro.

Ostatnie mecze bezpośrednie
27.05.2023 r. Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 4:0 (Ekstraklasa)
13.11.2022 r. Radomiak Radom – Pogoń Szczecin 1:2 (Ekstraklasa)
Mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 14:55 w Canal + Spot i Canal+ Sport 3. Ze Szczecina mecz skomentują Adam Marchliński i Rafał Nahorny. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

20:00 Pogoń Szczecin - Radomiak Radom CANAL+ SPORT