PKO Ekstraklasa. Pogoń rzutem na taśmę ograła Cracovię. Świetny mecz w Szczecinie. Bohaterem Alexander Gorgon

Jacek Czaplewski
Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2
Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2 PAP/Marcin Bielecki
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wygrała z Cracovią 3:2 w bardzo emocjonującym meczu 27. kolejki. Tuż przed upływem regulaminowego czasu decydującą bramkę po pięknej akcji drużyny zdobył Alexander Gorgon. Dzięki zwycięstwu Portowcy zrównali się w tabeli z trzecim Lechem. Czekają na jego odpowiedź w derbach Poznania z Wartą.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2

Zachowując wszelkie proporcje, ten mecz przypominał widowisko z Bundesligi albo Eredivisie. Było więc sporo goli i w ogóle okazji strzeleckich. Nieoczekiwanie najwięcej wydarzyło się już na samym początku gry.

Jako pierwsza prowadzenie objęła Cracovia - już w 3 minucie. Po zagraniu piętką w same okienko trafił szczecinian, były zawodnik Pogoni, Mateusz Bochnak.

Pogoń niesiona dopingiem 17 tys. kibiców odwróciła wynik w 17 minucie. Najpierw do wyrównania doprowadził Leonardo Koutris. Lewy obrońca zwieńczył strzałem pod poprzeczkę akcję... prawego obrońcy. W akcji dobrze zachował się także napastnik Alexander Gorgon, który przepuścił podanie.

Pogoń zagrała do końca. Piękna akcja na wagę zwycięstwa

Trybuny eksplodowały po uderzeniu Wahana Biczachczjana. Dzięki niemu Pogoń objęła bowiem prowadzenie. Ormianin w swoim stylu kopnął z okolicy szesnastki, myląc balansem ciała Pawła Jaroszyńskiego.

W drugiej połowie znów jako pierwsza trafiła Cracovia. Po zamieszaniu w polu karnym do wyniku 2:2 doprowadził Jani Atanasov. Potem obie drużyny marnowały raz po raz dogodne sytuacje (głównie Pogoń).

Aż wreszcie w 88 minucie Pogoń zadała decydujący cios. Piłkę wystawił Kamil Grosicki, a nogę dostawił wspomniany Alexander Gorgon, który stracił mnóstwo czasu przez kontuzję.

- Niesamowita akcja! - emocjonował się komentujący w Canal+ Sport Maciej Murawski, zwracając uwagę na liczbę wymienionych podań na małej przestrzeni.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Cracovia (w skali 1-6):