PKO Ekstraklasa. Stal Mielec wygrała z Koroną Kielce. Hamulic z kolejną cudowną bramką!

Jakub Maj
Jakub Maj
CANAL+/Twitter
Stal kontynuuje dobrą passę. Zwycięstwo z Koroną 2:0 to trzecia wygrana z rzędu. Po raz kolejny bohaterem został Saïd Hamulic, który strzelił przepiękną bramkę w bardzo ważnym momencie meczu. Kwestią czasu jest transfer do lepszego klubu.

Korona Kielce - Stal Mielec 0:2 (0:2)

Początek meczu ułożył się dla gości idealnie. Już w 5. minucie Krystian Getinger posłał piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie wyżej od Sasy Balicia wyskoczył Mikołaj Lebedyński. Ten głową zagrał w okolice środka pola bramkowego, skąd skutecznie główkował Mateusz Matras! 1:0 dla Stali!

Niecałe pięć minut później mogło być już 2:0. Fabian Hiszpański zacentrował w pole, skąd było zgranie głową na dalszy słupek. Piotr Wlazło skierował piłkę do siatki, ale był na minimalnym spalonym! Pierwotnie gol był uznany, ale po analizie VAR został anulowany!

Po pierwszych minutach, w których Stal zdominowała plac gry, do głosu doszła Korona. Piłkę na prawej stronie dostał Jakub Łukowski, który pognał skrzydłem w stronę bramki Korony. Jego płaski strzał w stronę dalszego rogu odbił Bartosz Mrozek, a dobitkę nadbiegającego Dalibora Takaca zablokował w ostatniej chwili Kamil Kruk!

W 32. minucie po krótko rozegranym rzutu rożnego i dośrodkowaniu Bartosz Mrozek odbił piłkę po główce Sasy Balicia, a dobitkę Kyryło Petrova z linii bramkowej wybił Kamil Kruk.

Tuż przed przerwą najlepszy zawodnik Stali w ostatnich tygodniach postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Said Hamulic przymierzył z dystansu i wyciągnięty jak struna Konrad Forenc był bezradny! Powtórki pokazały jednak, że gdyby bramkarz był lepiej ustawiony, mógł obronić ten precyzyjny i mocny strzał.

W 61. minucie mogło być już 3:0. Z koła środkowego ruszył środkiem Said Hamulic. Podholował kilkanaście metrów, po czym huknął w stronę bramki! Piłka nabrała dziwnej rotacji i Konrad Forenc odbił ją przed siebie. Dopadł do niej Fryderyk Gerbowski, który miał przed sobą pustą bramkę... uderzył nad poprzeczką!

Klub z Mielca nie dokończył meczu w pełnym składzie. W 87. minucie Mateusz Matras wyleciał z boiska za niebezpieczny atak na kostkę jednego z zawodników rywala.