Plizga: Wszedłem na boisko, aby zmienić wynik

Łukasz Roszkowski
Dawid Plizga (jeszcze w barwach Zagłębia Lubin)
Dawid Plizga (jeszcze w barwach Zagłębia Lubin) Adam Konopka (Ekstraklasa.net)
Jagiellonia Białystok po przeciętnym spotkaniu inaugurującym nowy sezon w Ekstraklasie wygrała 2:1. Niewątpliwie jasnym punktem na boisku przy ulicy Słonecznej był powracający po kontuzji Dawid Plizga.

- Przez ostatni czas miałem na nogę założony gips, jednak były to działania prewencyjne - mówi zawodnik. Plizga pomimo tego, że na boisku pojawił się od początku drugiej połowy, zastępując Łukasza Tymińskiego od razu wziął się do pracy. - Nie wiem co trener mówił do zawodników w szatni, podczas przerwy. Wszedłem na boisko właśnie po to, aby zmienić wynik - dodaje.

Już od wejścia na plac gry pomocnik był widoczny, starał się pokazywać kolegom oraz szukać piłki. Dobra praca zaprocentowała w 72. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Niki Dzalamidze, Dawid Plizga skierował piłkę w długi róg bramki strzeżonej przez Richarda Zajaca. Golkiper nie miał szans na udaną interwencję i musiał sięgnąć po piłkę umieszczoną w siatce. - Jak widać po dzisiejszym meczu, po urazie nie ma już śladu - stwierdza z uśmiechem Dawid Plizga. - Trudno jest mi powiedzieć, co było przyczyną naszej słabej postawy w pierwszej połowie spotkania - zakończył zawodnik.