"Poczuł ból w kolanie". Co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego przed meczem z Anglią?

Jacek Czaplewski
"Poczuł ból w kolanie". Co ze zdrowiem Lewandowskiego przed Anglią?
"Poczuł ból w kolanie". Co ze zdrowiem Lewandowskiego przed Anglią? Szymon Starnawski
Robert Lewandowski przedwcześnie zakończył mecz z Andorą (3:0). Po godzinie gry uskarżył się na ból w kolanie. Czy z tego powodu jego występ z Anglią stoi pod znakiem zapytania?

Lewandowski kończył wczorajszy mecz w kurtce i z okładem na nodze. - Robert czuje ból w kolanie i dlatego przykładał lód, by zniwelować zapalenie, jeśli się pojawi. Jutro sprawdzimy, czy będzie dalej odczuwał skutki - przyznał na pomeczowej konferencji selekcjoner Paulo Sousa.

Czasu na regenerację jest niewiele. W poniedziałek o 16:00 odbędzie się ostatni trening w Warszawie. Wylot do Londynu zaplanowano na wtorek na 10:30, najważniejszy mecz z Anglią na środę o 20:45.

Przeciw Węgrom Lewandowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Mecz z Andorą skończył natomiast w 63 minucie, kiedy wszedł za niego debiutujący Karol Świderski. Mimo szybkiej zmiany Lewy i tak uzbierał najwięcej minut spośród czterech napastników.

Aktualizacja: (11:40) Robert Lewandowski z powodu drobnego urazu nie wystąpi z Anglią! Jego przerwa w grze potrwa do 10 dni.

O Lewandowskiego drżą nie tylko kibice reprezentacji, ale i Bayernu Monachium. Na samym początku kwietnia zespół czekają w końcu arcyważne mecze: z RB Lipsk w Bundeslidze i Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Dublet z Andorą sprawił, że Lewandowski uzbierał już 47 goli we wszystkich 42 meczach tego sezonu. Dla porównania w zeszłej edycji zdobył dla Bayernu i kadry łącznie 59 bramek w 52 meczach.

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Miało być łatwo i przyjemnie, a było zupełnie inaczej. W Warszawie reprezentacja Polski długimi fragmentami biła głową w mur. Trzy punkty naszej drużynie zapewnił Robert Lewandowski, który nie tylko wykańczał akcje, ale i włączał się do rozgrywania piłki. W końcówce trafił jeszcze debiutant Karol Świderski i ostatecznie pokonaliśmy Andorę 3:0. Zobaczcie, jak internauci skomentowali pojedynek z europejskim kopciuszkiem.

Sousa się postarzał. MEMY o meczu Polska - Andora [GALERIA] ...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani