Podsumowanie 11. kolejki Serie A. Passa Juve zakończona, Stara Dama przegrała w hicie kolejki z Interem

Marcin Zając
Juventusowi nie udało się ustalić rekordu 50. spotkań bez porażki. Receptę na zawodników z Turynu znalazł Inter. AC Milan w końcu pokazał przed własną publicznością dobry futbol, a Roma zrehabilitowała się za ostatnią porażkę, wygrywając z Palermo. Kamil Glik zagrał solidnie w zremisowanym spotkaniu z Napoli. O tym i o innych wydarzeniach minionego weekendu na boiskach Seria A w naszym cotygodniowym podsumowaniu.

LIGA WŁOSKA w serwisie Ekstraklasa.net

W hicie kolejki naprzeciwko siebie stanęły dwie najlepsze ekipy tego sezonu - Juventus podejmował Inter. Początek spotkania należał do gospodarzy - to oni wyszli na prowadzenie już w 1. minucie za sprawą Arturo Vidala. Bramka nie powinna być uznana, ponieważ Asamoah był na spalonym. W drugiej połowie do głosu doszedł Inter. Najpierw z karnego wyrównał Milito, by na kwadrans przed końcem spotkania ten sam zawodnik wyprowadził gości na prowadzenie.

Inter zatrzymał serię Juventusu. Nerazzurri wygrali w Turynie

W poprzednim podsumowaniu pisaliśmy o świetnej dyspozycji snajpera Interu. To już siódme trafienie Argentyńczyka w tym sezonie. Wynik meczu ustalił Palacio, który płaskim strzałem pokonał Buffona. Juve musi pogodzić się z przerwaniem świetnej passy. Przed „Starą Dama” ważne spotkania w Lidze Mistrzów, w której nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Brawa należą się Interowi, który po słabym początku sezonu zachwyca wszystkich, a Diego Milito gra jak za czasów Jose Mourinho. „Nerazzurri” tracą do liderującego Juve tylko jeden punkt.

Sinusoida - właśnie to słowo odzwierciedla postawę Milanu w tym sezonie. Podopieczni trenera Allegriego potrafią zagrać świetny mecz by za tydzień dostać po uszach. Tym razem było zupełnie inaczej. Na San Siro Milan wygrał z Chievo aż 5:1. W końcu przełamał się Pazzini i po raz kolejny do siatki trafił Stephan El Shaarawy. Było to 8 trafienie „Faraona” w tym sezonie. Napastnik Milanu trafia nieprzerwanie od czterech kolejek.

Dobry mecz zagrała Roma, która na własnym stadionie rozbiła w pył Palermo (4:1). Rzymianie podobnie jak Milan grają w tym sezonie w kratkę. Tym razem podopieczni trenera Zemana nie pozostawili żadnych złudzeń gościom z Sycylii. Wynik spotkania otworzył gladiator Totti, a po jednym trafieniu dołożyli Osvaldo, Lamela i Destro.

Swoje spotkanie wygrała także Fiorentina, która zmierzyła się z czarnym koniem tegorocznych rozgrywek Cagliari. Goście przed tym spotkaniem byli niepokonani od czterech kolejek, jednak tak jak w przypadku Juventusu każda passa kiedyś się kończy. Viola nie dała żadnych szans gościom pewnie zwyciężając 4:1. Dzięki temu awansowała na czwartą lokatę. Za tydzień „Fioletowi” zagrają z Interem - wtedy przekonamy się tak naprawdę o sile Fiorentiny.

Zadyszkę złapało Napoli, które tym razem tylko zremisowało z Torino 1:1. W składzie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Edison Cavani. Przy tej bramce miał udział Polski obrońca, który nie zdołał zablokować strzału Urugwajczyka z bliskiej odległości.

Torino z Glikiem w składzie urwało punkt Napoli (ZDJĘCIA)

Do sporej niespodzianki doszło w spotkaniu Catanii z Lazio. Gospodarze niespodziewanie rozbili gości 4:0. Świetne spotkanie w barwach Catanii zagrał Alejandro Gomez, który wpakował dwie bramki. Pierwsza z nich była niezwykłej urody. W dobrej dyspozycji są również gracze Atalanty. Tym razem podopieczni trenera Calantuono pokonali 2:1 Sampdorię. Zwycięstwo w tej kolejce odniósł beniaminek z Pescary, który pokonał u siebie 2:0 Parmę. Tym samym beniaminek przerwał passę czterec spotkań bez zwycięstwa. Siena pokonała 1:0 Genoe po bramce Paciego, a w spotkaniu Bologny z Udine padł remis 1:1.