Pogoń Siedlce wygrała z Limanovią Limanowa

Piotr Klimiuk
Pogoń Siedlce odniosła wysokie zwycięstwo
Pogoń Siedlce odniosła wysokie zwycięstwo Daniel Jastrzębski
W meczu 5. kolejki 2. ligi wschodniej Pogoń Siedlce wygrała z Limanovią Limanowa 3:0. Zespół z Siedlec zajmuje 4. pozycję w tabeli, natomiast Limanovia plasuje się na przedostatnim miejscu.

Spisująca się bardzo dobrze w meczach na własnym stadionie Pogoń Siedlce i tym razem odniosła zwycięstwo, pokonując beniaminka z Limanowej 3:0.

Mecz był raczej wyrównany, nie licząc momentów, kiedy to siedlczanie przejmowali inicjatywę. Pierwszy gol dla Pogoni padł w 32. minucie, kiedy to Krystian Wójcik po podaniu Marcina Stromeckiego przelobował bramkarza gości. Druga połowa przyniosła nam sporo kartek i dwie kolejne bramki. W 65. minucie Marcin Stromecki podwyższył prowadzenie na 2:0, a już w końcówce spotkania ostateczny wynik ustalił ponownie Krystian Wójcik, który oddał przepiękny strzał z ok. 20 metrów i nie dał najmniejszych szans Waldemarowi Sotnickiemu.

Pogoń potwierdziła, że własne boisko to ich mocna strona, lecz musi teraz udowodnić, że potrafi grać również na wyjazdach. Po dwóch porażkach na obcym terenie, za tydzień zmierzy się w Lublinie z Motorem. Limanovia spróbuje zaś poprawić swój dorobek punktowy, gdyż w końcu wraca na własny stadion. Do tej pory bowiem wszystkie swoje mecze rozgrywała na wyjazdach. Za tydzień jej rywalem będzie Concordia Elbląg.

Pogoń Siedlce – Limanovia Limanowa 3:0 (1:0)

Bramki:Krystian Wójcik 32', 89', Marcin Stromecki 65'

Pogoń: Jacek Kozaczyński – Robert Kwiatkowski, Daniel Dybiec, Mateusz Urbański, Jarosław Ratajczak – Samuelson Odunka (64', Łukasz Zaniewski), Przemysław Rodak, Marcin Stromecki (90', Bartosz Kaszubowski), Krystian Wójcik, Damian Guzek (46', Hubert Tomalski) – Adam Czerkas (80', Bartosz Tarachulski)

Limanovia: Waldemar Sotnicki – Dawid Basta, Paweł Czajka, Arkadiusz Garzeł, Paweł Kępa – Paweł Pyciak (73', Rafał Komorek), Artur Skiba, Wojciech Dziadzio, Bartłomiej Pająk (69', Damian Majcher), Arkadiusz Serafin – Karamo Sané (61', Mariusz Mężyk)

Żółte kartki: Łukasz Zaniewski 77', Marcin Stromecki 86' – Paweł Czajka 18', Arkadiusz Serafin 43', Paweł Kępa 75', Wojciech Dziadzio 76', Waldemar Sotnicki 78'