Polacy za granicą. Maciej Rybus zdobył bramkę dla Tereka

Sebastian Chmielak
Maciej Rybus zdobył bramkę dla Tereka
Maciej Rybus zdobył bramkę dla Tereka Paweł Relikowski/Polska Press
W spotkaniu 9. kolejki rosyjskiej Premier Ligi, Terek Grozny pokonał u siebie Ufę aż 4:1. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił reprezentant Polski, Maciej Rybus. Kolejną zdobył natomiast znany z polskich boisk Zaur Sadajew.

Lewonożny zawodnik tydzień temu zanotował swoje pierwsze trafienie oraz asystę, a dziś do swojego konta dodał kolejną bramką. Polak pojawił się na murawie w 71. minucie, zmieniając Igora Lebiedienkę. W tym momencie Terek prowadził z Ufą 2:1. Kilka minut po wejściu byłego zawodnika Legii Warszawa znany z występów w Lechii Gdańsk i Lechu Poznań, Zaur Sadajew podwyższył wynik na 3:1. Rybus wpisał się na listę strzelców w 81. minucie ustalając wynik zawodów. Terek przez cały mecz był zespołem lepszym, szczególnie w drugiej połowie, kiedy goście rzadko zbliżali się pod bramkę Jevgenija Gorodova. Jest to drugie kolejne zwycięstwo podopiecznych Rashida Rakhimova. Obecnie Terek, z dwunastoma punktami, zajmuje ósmą lokatę (rozegrano trzy spotkania w 9. serii). Drugi z Polaków, Marcin Komorowski znalazł się poza kadrą meczową. Jedną z bramek zdobył także by

Terek Grozny - FK Ufa 4:1 (2:0)

Bramki: Jose Mauricio 10' (kar.), 36', Zaur Sadajew 79', Maciej Rybus 81' - Sly 69' (kar.)

Terek: Gorodov - Ucijev, Kudrjasov, Rodolfo, Semenov - Ivanov, Mauricio, Lebedienko (71', Rybus), Adilson - Aissati (85', Kadyrov), Mitrishev (40', Sadajev)

Ufa: Narubin - Osipov, Nikitin, Verkhovtsov, Sanfroidi - Paurevic, Frimpong (64', Formin), Stotsky, Pourie (46', Diego) - Sly, Handzic (63', Krotov)