Polonia Bytom wypunktowała Bytovię

Patryk Trybulec/Dziennik Zachodni
Polonia Bytom - Bytovia Bytów 2:0
Polonia Bytom - Bytovia Bytów 2:0 Łukasz Łabędzki
Trener Artur Skowronek w Bytomiu nie ma łatwego życia, bo kibice wciąż nie mogą zapomnieć o zwolnieniu Jacka Trzeciaka. Nowy szkoleniowiec po pierwszym meczu zapowiedział jednak, że nie da się złamać i na razie wszystko układa się po jego myśli.

Za szkoleniowcem przemawiają wyniki drużyny, która pod jego wodzą odniosła właśnie drugie zwycięstwo z rzędu. Po wyjazdowej wygranej nad Jarotą Jarocin (1:0), teraz bytomianie ograli przed własną publicznością Bytovię Bytów 2:0.

- To zwycięstwo jest dla nas bardzo budujące. Nasze morale wzrosło - podkreślił na pomeczowej konferencji Skowronek. - Cieszę się, że mamy zalążek wspólnego kierunku naszej pracy, zarówno w organizacji gry obronnej jak i w ataku. Dzięki temu kontrolowaliśmy przebieg meczu. Tylko pomiędzy 20 a 35 minutą gry zdarzył nam się przestój. Wytrąciliśmy Bytovii argumenty, którymi dysponuje. Wiele rzeczy nam obecnie przeszkadza, ale piłkarze Polonii to profesjonaliści pełną gębą - relacjonował szkoleniowiec bytomian.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwego zwycięstwa. Pierwsza połowa byłą wyrównana i obie drużyny miały swoje okazje. Dopiero w 45. minucie gospodarze przeprowadzili akcję, która dała im prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego dopadł Norbert Radkie-wicz i strzelił rywalom gola "do szatni".

Po powrocie na boisko Polonia poszła za ciosem i podwyższyła na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Dawid Jarka. Po tym spotkaniu kibice z ul. Olimpijskiej - choć wciąż skandujący nazwisko byłego trenera - powinni docenić pracę Skowronka.

Polonia Bytom - Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

1:0 Norbert Radkiewicz (45), 2:0 Dawid Jarka (51)