Polska obita przez Albanię. Czy to koniec Fernando Santosa w naszej reprezentacji? Możemy nie awansować na Euro 2024!

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski poległa w Tiranie. Rewanżowy mecz z Albanią skończył się porażką 0:2. Czy to oznacza koniec Fernando Santosa w charakterze selekcjonera naszej drużyny? Biało-Czerwoni pod jego wodzą mogą nie wywalczyć awansu na Euro 2024 z wydawało się bardzo łatwej grupy! W pięciu spotkaniach ugrali ledwie sześć punktów, przez co wrócili na przedostatnie miejsce. Z góry patrzą tylko na półprofesjonalne Wyspy Owcze, z którymi zwycięstwo było drogą przez mękę...

Eliminacje Euro 2024. Mecz Albania - Polska 2:0

- Czuję zawód i dużo wstydu. Na boisku wygląda to albo bardzo źle, albo fatalnie, a to nie jest dobry sygnał - podsumował występ bramkarz Wojciech Szczęsny w rozmowie z reporterem TVP.

Polacy raz jeszcze zawiedli. Zagrali bez serca, polotu, popełnili też brzemienne w skutkach błędy. - Albańczycy za to wykorzystali "złote momenty" tego meczu - komentował w TVP Marcin Żewłakow.

Niestety, wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadały tę katastrofę. Kibice zawczasu wyczuli nadchodzące problemy, o czym świadczyły wyniki ankiet z pytaniem: "kto wygra mecz".

A mogło być tak pięknie! Gdyby nas piłkarze wykazali choć odrobinę zapału i odwagi to przy korzystnym wyniku mogliby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: wrócić do gry oraz odzyskać wiarę kibiców.

Jak jednak wygrać bez pomysłu i zaangażowania? Po anulowanej bramce Jakuba Kiwiora (spalony wychwycony przez VAR) nasi zawodnicy przestali grać w piłkę. Albania objęła prowadzenie w 37 minucie. Fantastyczny gol z lewej nogi oddał Jasir Asani.

Polacy właściwie na każdym polu zostali ośmieszeni w Tiranie. Zaczęli organizatorzy od fatalnego wykonania hymnu. Skończył w 62 minucie Mirlind Daku, ustalając wynik. Po zagraniu w pole karne zabawił się z Mateuszem Wieteską, który zastąpił przed przerwą kontuzjowanego Jana Bednarka.

W całym meczu Polacy oddali ledwie jeden celny strzał.

- Fernando Santos miał tymi eliminacjami przebudować reprezentację, zmienić styl, przygotować drużynę do dobrego występu na mistrzostwach Europy. Tymczasem ma sześć punktów po pięciu meczach. My kilka miesięcy temu wychodziliśmy z grupy na mistrzostwach świata. Graliśmy lepszą piłkę w meczu bez obciążeń z Francją niż dzisiaj z Albanią czy w czwartek z Wyspami Owczymi - zauważył komentujący "widowisko" Mateusz Borek.

Wiele wskazuje na to, że Portugalczyk rzeczywiście straci pracę. Jak wynika z medialnych doniesień, jego współpraca z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą nie układa się najlepiej (czyt. "męczą" się).

REPREZENTACJA w GOL24

Wygwizdany hymn, anulowana bramka, strzał życia Albańczyka, po przerwie jeszcze jeden stracony gol. W niedzielny wieczór wszystkie plagi spadły na Polaków! Zobaczcie memy o meczu, który zepsuje poniedziałek wszystkim rodakom, a może nawet pokrzyżuje plany na czerwiec 2024 roku, gdy Niemcy zorganizują Euro... Bez nas?!

MEMY o meczu Albania - Polska. Tak nasi obejrzą Euro 2024, S...