Puchar Anglii. Chelsea wyeliminowała Manchester United w 1/4 finału (ZDJĘCIA, WIDEO)

Kevin Słomka, psz
W powtórzonym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii (2:2 w pierwszym spotkaniu), Chelsea Londyn pokonała minimalnie Manchester United (1:0). Decydującego gola zdobył tuż po przerwie Demba Ba. Zobacz zdjęcia!

Na placu gry, tak jak oczekiwano, zobaczyliśmy wielu piłkarzy nieobecnych podczas ostatniej kolejki Premier League. Bez Wayne'a Rooney'a w składzie i z Robinem van Persie na ławce rozpoczęli ten mecz goście. W Chelsea pojawili się za to nieobecni w sobotę Juan Mata, Demba Ba czy David Luiz.

Pierwsza część spotkania, to głównie zażarta walka w środku pola. Żadna z ekip nie była w stanie stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia gola. Pierwszy groźny strzał oddał po 30 minutach Demba Ba, jednak strzał Senegalczyka wybronił golkiper gości. Odpowiedź Czerwonych Diabłów była podobna. Strzał Hernandeza z trudem obronił Petr Cech. Warto dodać, iż plac gry musiał opuścić Ashley Cole, który podczas jednej z akcji gospodarzy nabawił się kontuzji.

Początek drugiej połowy należał do Chelsea.S zybko, bo zaledwie po 4 minutach od wznowienia gry, udokumentowali swą przewagę bramką. Z głębi pola świetną piłkę w pole karne posłał Juan Mata, a Demba Ba wyciągnął się jak struna i sięgnął piłki, którą skierował do bramki obok bezradnego bramkarza Manchesteru United. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa, ale w cudowny sposób strzał głową Hernandeza nad poprzeczkę przeniósł Petr Cech.

Z każdą minutą akcje londyńczyków zazębiały się coraz bardziej. Bliski szczęścia był Eden Hazard, który w 67. minucie kapitalnie minął obrońców, lecz mając przed sobą jedynie golkipera Czerwonych Diabłów, posłał piłkę obok prawego słupka. Goście próbowali przeprowadzać groźne akcje, lecz nie mieli pomysłu na dobrze zorganizowaną obronę The Blues. Wynik do końca nie uległ już zmianie i to Chelsea zagra na Wembley z Manchesterem City.

Chelsea Londyn - Manchester United 1:0 (0:0)