Puchar Azji 2015. Za nami pierwsze mecze grup A i B [WIDEO, ZDJĘCIA]

Marcin Trzyna
Za nami cztery pierwsze spotkania Pucharu Azji 2015. Swoje mecze rozegrały reprezentacje z grup A i B. Kompletem punktów może pochwalić się na ten moment Australia, Korea Południowa, Uzbekistan i reprezentacja Chin.

W piątek rozpoczął się Puchar Azji 2015 rozgrywany na stadionach w Australii. Gospodarze na inaugurację pokonali Kuwejt 4:1, choć pierwsi na prowadzenie wyszli Kuwejtczycy.

O godzinie szóstej rano polskiego czasu, Korea Południowa mierzyła się z Omanem. Koreańczycy wygrali 1:0 po golu Cho Young-Cheola w doliczonym czasie pierwszej części spotkania.

GRUPA A:

MIEJSCE:DRUŻYNA:BRAMKI:PUNKTY:
1.AUSTRALIA4:13
2.KOREA POŁUDNIOWA1:03
3.OMAN0:10
4.KUWEJT1:40

W sobotnie przedpołudnie rozegrane zostały również mecze grupy B. Uzbekistan wygrał z Koreą Północną 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 62. minucie spotkania Igor Sergeev, na co dzień napastnik Paxtatoru Taszkient.

W ostatnim sobotnim meczu, Chińczycy wygrali 1:0 z Arabią Saudyjską. W 62. minucie Najif Hazzazi mógł zdobyć gola dla Arabii Saudyjskiej z rzutu karnego, jednak strzał 25-letniego napastnika obronił bramkarz reprezentacji Chin.

Zwycięski gol dla Chińczyków padł w 81. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Yu Haia. Piłka lecąca na bramkę Saudyjczyków, odbiła się od reprezentanta Arabii ustawionego w murze i wpadła do bramki "Synów Pustyni".