Puchar Króla. Robert Lewandowski po golu chwycił za... cukierka. Nietypowa cieszynka w meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona

Jacek Czaplewski
Tak Robert Lewandowski cieszył się po golu z Bilbao
Tak Robert Lewandowski cieszył się po golu z Bilbao PAP/EPA
Puchar Króla. Robert Lewandowski w kuriozalny sposób doprowadził do wyrównania w meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona. Polak tego gola celebrował w nietypowym dla siebie stylu. Była to spontaniczna reakcja na zachowanie jednego z baskijskich kibiców.

Puchar Króla. Robert Lewandowski z golem

Lewandowski przez przeszło 20 minut był w tym meczu poza grą. Właściwie do momentu strzelenia gola nie zrobił nic, co zasługiwałoby na uwagę. Rozkojarzona wydawała się zresztą cała Barcelona, tracąc pierwszą bramkę już w 36 sekundzie.

O wyrównaniu przesądził kompletny przypadek. Lewandowski dobrze poszedł za akcję, ale finalnie został - pechowo z punktu widzenia Bilbao - trafiony w nogę. Piłka zamiast zostać wyekspediowana na połowę boiska, zatrzepotała w siatce.

Gola Lewandowski świętował z kolegami z drużyny. Kibice nie mogli przeżyć tych obrazków. Jeden z nich rzucił w kierunku Polaka... cukierkiem przypominającym żelka. Lewy spojrzał w trybunę za bramką, podniósł słodkość z murawy, zbliżył ją do ust, przez chwilę się zawahał, ale ostatecznie chyba nie zjadł, a przynajmniej nie uchwyciła tego żadna z telewizyjnych kamer ani agencji fotograficznych.

Licząc wszystkie mecze dla Barcelony i reprezentacji ten gol był dla Lewandowskiego szesnastym w sezonie. Na koncie zgromadził także sześć asyst w trzydziestu dwóch występach.

Decyzją trenera Xaviego Lewandowski opuścił murawę w 78 minucie przy wyniku 2:2. Zmienił go Joao Felix. W dogrywce strzelał już tylko Athletic i to on awansował do półfinału.

Kuriozalny gol Roberta Lewandowskiego

Nenad Bjelica starł się z piłkarzem Bayernu Monachium

Athletic Bilbao - FC Barcelona 4:2 (1:2) pd.
Bramki: Gorka Guruzeta 1', Sancet 49', Inaki Williams 107', Nico Williams 120' - Lewandowski 26', 32'
Żółte kartki: Sancet, Prados, Herrera, Nico Williams - Christensen, Xavi (poza boiskiem), Ferran, Fort, Yamal, de Jong, Roberto

Athletic Bilbao: Agirrezabala - Lekue (90' de Marcos), Vivian, Paredes, Yuri - Prados (90' Herrera), Vesga (46' Gomez, 105' Jauregizar) - Adu Ares, Sancet, Nico Williams - Guruzeta (73' Villalibre).

FC Barcelona: Pena - Kounde, Araujo, Christensen, Balde (23' Fort) - Pedri (99' Roberto), De Jong, Gundogan - Yamal (106' Guiu), Ferran, Lewandowski (78' Felix).