Puchar Króla. Skrót meczu FC Barcelona - Real Madryt 0:4. Bolesny klasyk dla Barcy Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Piotr Rzepecki
od 16 lat
Puchar Króla. FC Barcelona Roberta Lewandowskiego została boleśnie skarcona przez Real Madryt. Aż 4:0 rozbili "Królewscy" swojego odwiecznego rywala w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Króla. W pierwszym meczu wygrała Barca 1:0. Robert Lewandowski miał jedną sytuację, ale najjaśniej świeciła gwiazda jego vis a vis - Karim Benzema w tym meczu skompletował hat-tricka.

Skrót meczu FC Barcelona - Real Madryt 0:4

Real objął prowadzenie tuż przed przerwą. Bramkę do szatni zdobył Vinicius Junior po ekspresowej kontrze, gdy jedyną szansę w meczu zaprzepaścił Robert Lewandowski. Polak sygnalizował faul, ale akcja błyskawicznie przeniosła się w drugą szesnastkę, gdzie Jules Kounde nie zdołał wybić piłki sprzed linii bramkowej.

Absencje Pedriego i Frenkiego de Jonga w środku pola Barcelona odczuła zwłaszcza w drugiej połowie. Real przed upływem godziny dołożył dwie bramki - obie autorstwa Karima Benzemy. Francuz najpierw skorzystał z dogrania Luki Modricia. Potem w 58 minucie dożył gola z rzutu karnego po bezmyślnym faulu Francka Kessiego.

Jakby tego było mało, Benzema w 81 minucie skompletował hat-tricka, wykorzystując akcję trzech na jednego. Tylko Leo Messi w El Clasico potrafił dokonać tego samego, czyli strzelić w pojedynczym meczu trzy gole i dołożyć do nich jeszcze asystę...

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Barcelona zero, Real Madryt cztery i to na Camp Nou! Takiego scenariusza nie zakładali chyba nawet najbardziej optymistycznie nastawieni kibice Królewskich. A jednak się ziścił. Po hat-tricku Karima Benzemy bezradny w meczu Robert Lewandowski w ogóle nie powinien zaglądać dziś do internetu. Zobaczcie najlepsze memy po spektakularnym El Clasico, ostatnim przed remontem stadionu w Katalonii.

MEMY o meczu Barcelona - Real. Wszyscy kpią z Roberta Lewand...