Puchar Króla. Skrót meczu Unionistas Salamanca - FC Barcelona 1:3. Robert Lewandowski bez gola, jego drużyna w ćwierćfinale

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Puchar Króla. FC Barcelona awansowała do ćwierćfinału, ale nie bez problemów. Z trzecioligowym Unionistas Salamanca straciła bramkę, by ostatecznie wygrać 3:1. Robert Lewandowski wszedł po godzinie. Nie strzelił gola. Oto skrót najciekawszych akcji meczu.

Bramki z meczu Unionistas Salamanca - FC Barcelona 1:3

Mistrzowie Hiszpanii na razie nie mają trudnej drogi w krajowych pucharze, przynajmniej jeśli chodzi o klasę rywali. W poprzedniej rundzie pokonali czwartoligowy UD Barbastro 3:2 (Lewandowski trafił wówczas z rzutu karnego), a teraz mierzyli się z przeciwnikiem z trzeciej ligi.

Trudno było spodziewać się sensacji. Nawet mimo faktu, że Katalończycy wrócili niedawno z turnieju o Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej (porażka w niedzielnym finale z Realem Madryt 1:4), a ich czwartkowi rywale w poprzedniej rundzie Pucharu Króla wyeliminowali Villarreal.

Początek był jednak niespodziewany. Piłkarze z Salamanki prowadzili od 31. minuty po efektownym trafieniu Alvaro Gomeza, jednak nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do przerwy. W końcówce pierwszej połowy, po własnym rzucie rożnym, stracili piłkę i biegnący przez pół boiska Ferran Torres wyrównał strzałem z ok. 16 metrów.

W drugiej połowie Barcelona przyspieszyła. W 61. minucie na boisko wszedł oszczędzany dotychczas Lewandowski, ale w głównych rolach wystąpili jego koledzy.

Robert Lewandowski zakończył serię z golem

W 69. minucie precyzyjnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Jules Kounde, a cztery minuty później wynik po indywidualnym rajdzie, zakończonym mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, ustalił Alejandro Balde.

Gospodarze starali się do końca odrobić przynajmniej część strat, stworzyli nawet dwie dogodne okazje, ale wynik już się nie zmienił.

Wieczorem tego dnia, w szlagierowym spotkaniu kończącym fazę 1/8 finału, broniący trofeum Real Madryt zagra na wyjeździe derby z Atletico.

Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły Girona, Mallorca, Sevilla, Real Sociedad, Celta Vigo i Athletic Bilbao. bia/ sab/ PAP

Unionistas Salamanca - FC Barcelona 1:3 (1:1)

Bramki: Gomez 31' - Ferran 45', Kounde 69', Balde 73'
Żółte kartki: Jimenez, Gimenez - Guiu, Cubarsi

FC Barcelona: Inaki Peña - Sergi Roberto, Jules Kounde, Andreas Christensen (46' Pau Cubarsi), Alejandro Balde - Frenkie De Jong, Oriol Romeu, Fermin Lopez (61' Pedri) - Ferran Torres (82' Vitor Roque), Marc Guiu (61' Robert Lewandowski), Joao Felix (61' Ilkay Gundogan).