Puchar Polski. Faworyt nie zawiódł. Górnik pewnie pokonuje Chojniczankę

Bartłomiej Modzelewski, DW
Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Górnik Zabrze pokonał Chojniczankę na wyjeździe 3:1 i jest już niemal pewien gry w półfinale Pucharu Polski. Po raz kolejny błysk geniuszu pokazał Igor Angulo, który zdobył dwie bramki w ciągu zaledwie sześciu minut. Trzecie trafienie dołożył reprezentant Polski, Damian Kądzior. Górnicy mogli pokusić się o jeszcze wyższe zwycięstwo, ale Rafał Kurzawa nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarzy stać było tylko na bramkę honorową.

Podopieczni trenera Marcina Brosza od początku spotkania mieli wyraźną przewagę. Już w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Kądzior w dogodnej sytuacji oddał bardzo mocny strzał, jednak piłka nie wleciała do bramki strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Dopiero w 26. minucie rzut karny na gola zamienił Igor Angulo. Hiszpan uderzył wprost nie do obrony.

Po sześciu minutach nie było już co zbierać. Michał Koj zagrał w pole karne, a tam Igor Angulo strzelił głową. Piłka w drodze do bramki odbiła się jeszcze od ziemi, a Janukiewicz po raz kolejny był bezradny.

Zmiana stron nie pomogła zbytnio piłkarzom Chojniczanki. Pierwszy celny strzał w tym meczu oddali dopiero w 56. minucie. Bąk dograł idealna piłkę na głowę Mikołajczaka, ale na posterunku stał Loska. W 64. minucie gola zdobył natomiast Damian Kądzior. Pomocnik doszedł do idealnie zagranej prostopadłej piłki i ze stocikim spokojem wpakował ją do siatki.

Porażka zawodników z Chojnic mogła mieć jeszcze większy wymiar. Zaledwie trzy minuty od trzeciego gola, Hubert Wołąkiewicz faulował w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Kurzawa, jednak uderzył bardzo słabo, a futbolówka minęła bramkę o dobre kilka metrów.

W 73. padła bramka honorowa dla Chojniczanki. Piotr Kieruzel podszedł do rzutu wolnego i huknął w stronę bramkę niczym z armaty. Futbolówka wpadła idealnie w samo okienko!