Puchar Polski pełen niespodzianek

Michał Wieczorek
Kto odbierze Lechowi Puchar Polski?
Kto odbierze Lechowi Puchar Polski? ASinfo
Z Pucharem Polski pożegnali się w faworyci środowych spotkań: ŁKS, Śląsk Wrocław, czy Polonia Bytom, która uległa Bytovii II Bytów. Niespodzianka również w Sosnowcu, gdzie Górnik przegrał z Zagłębiem.

W jedynym meczu dwóch zespołów z ekstraklasy lepsza okazała się Korona Kielce, która wygrała 3:1 z GKS Bełchatów. Do dużej niespodzianki doszło w Sosnowcu. Drugoligowe Zagłębie z łatwością ograło faworyzowanego Gónika 2:0. Wicelider I ligi zagrał w Sosnowcu bardzo słabe spotkanie. Podopieczni Ryszarda Komornickiego nie stworzyli przez całe spotkanie żadnej klarownej sytuacji.

Olbrzymią sensację sprawili piłkarze Bytovii II Bytów, którzy wygrali z Polonią Bytom 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Łapigrowski w 14 i Pufelski w 59 minucie. Jedyne trafienie dla Polonii zaliczył Kulpaka.

Sensacyjne rozstrzygnięcie zapadło również w Otwocku. Tamtejszy Start pokonał w dramatycznym i ciekawym widowisku Łódzki KS 3:2. W pierwszej połowie bramki padały w samej końcówce. Pierwsza była samobójcza, drugą strzelił Warszawski. Na początku drugiej kontaktowego gola strzelił Świątek i było 2:1. Taki wynik utrzymywał się aż do 81 minuty, kiedy to na 3:1 dla gospodarzy podwyższył Sobótka. W ostatnich sekundach kolejną kontaktową bramkę zdobył Kujawa. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

Nie było natomiast niespodzianki w Zamościu, gdzie Mistrz Polski - Wisła Kraków pewnie wygrała z Hetmanem 3:0. Bramkę w pierwszej połowie, w 39 minucie zdobył ten, który ocalił remis w niedzielnym meczu z Polonią - Ćwielong. W drugiej dwukrotnie do bramki gospodarzy trafił Małecki i "Biała Gwiazda" pewnie awansowała do 1/8 finału.

Do kolejnej fazy awansowała również Arka Gdynia, która pokonała w Brzesku Okocimski KS 2:1. W 1/8 finału Remes Pucharu Polski znaleźli się piłkarze Odry Wodzisław. Zawodnicy ze Śląska pokonali w Grudziądzu Olimpię 2:1. Bramki dla zwycięzców strzelili Chwalibogowski i Piechniak. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Koczur.

Ciekawie zapowiadał się pojedynek lidera Unibet I ligi z wiceliderem Ekstraklasy. Górą byli ci drudzy. Chorzowski Ruch pokonał łódzki Widzew 1:0. Bramkę na wagę awansu do 1/8 finału Remes Pucharu Polski strzelił w 80 minucie Łukasz Janoszka.

Dogrywka, karne

Do kolejnej rundy awansował Dolcan Ząbki. Drużyna występująca w I lidze po 90 minutach remisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o końcowym zwycięstwie decydowały rzuty karne. A w nich pomylił się tylko Fojut i gospodarze wygrali 5:4.

120 minut trwało również spotkanie w Tychach, gdzie miejscowy GKS walczył z Jagiellonią. Gdy wszyscy przygotowywali się już do konkursu rzutów karnych bramkę w ostatnich sekundach strzelił Kamil Grosicki! Rzuty karne rozstrzygnęły również o zwycięstwie Cracovii nad Piastem Kobylin. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Lepiej karne strzelali goście i wygrali 3:1.