Puszcza Niepołomice wygrała pierwszy mecz w PKO Ekstraklasie. Historyczne punkty ze Stalą Mielec jako gospodarz stadionu Cracovii

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice ma już pierwsze zwycięstwo na najwyższym szczeblu. Po dwóch wyjazdowych porażkach drużyna beniaminka zapunktowała jako gospodarz stadionu Cracovii. W drugiej połowie jedynego gola ze Stalą Mielec strzelił zmiennik Michał Walski.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 1:0

Porażka 2:3 z Widzewem Łódź, potem 1:4 z Jagiellonią Białystok - tak Puszcza zaczęła swój pierwszy sezon w ekstraklasie. Gra może i była nieco lepsza niż wskazywałby na to wyniki, ale to i tak okazało się za mało. Pierwszej zdobyczy należało więc poszukać na stadionie przy Kałuży - nie z Cracovią, która w sobotę "zepsuła" święto Radomiaka Radom (1:0), tylko ze Stalą Mielec, drużyną z dwoma punktami na koncie po domowych remisach z Cracovią właśnie (2:2) i Piastem Gliwice (0:0).

Ze Stalą Puszczy też nie udało się uniknąć błędów w obronie. W pierwszej połowie dwa groźne strzały oddał choćby Koki Hinokio. Japończyk obił słupek. Potem piłkę po jego próbie z najwyższym trudem odbił Kewin Komar. Zaraz na początku drugiej połowy postraszył za to Łukasz Gerstenstein, uderzając minimalnie obok.

Kibice Puszczy na meczu w Krakowie
Kibice Puszczy na meczu w Krakowie PAP/Łukasz Gągulski

Mimo trudów Puszcza zrealizowała wymarzony scenariusz: wygrała mecz bez utraty bramki. W 65 minucie, czyli chwilę po wejściu kibiców uszczęśliwił Michał Walski. Pomocnik dopadł do piłki odbitej przez Mateusza Kochalskiego i po jego ręce wpakował ją do siatki.

Puszcza zepchnęła na ostatnie miejsce Górnika Zabrze. Ma już tyle samo punktów co dwaj pozostali beniaminkowie: ŁKS Łódź (wygrana nad Koroną Kielce) i Ruch Chorzów (wygrana nad ŁKS Łódź).

Na tę wygraną w ekstraklasie Puszcza czekała sto lat, bo od tylu istnieje.

W następnej kolejce Puszcza podejmie Legię Warszawa, która będzie w trakcie dwumeczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji z Austrią Wiedeń i w Krakowie najpewniej zastosuje rotację w składzie. Stal czeka domowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław, zespołem wypoczętym z racji przełożonego meczu z Pogonią Szczecin.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Stal Mielec (w skali 1-6):