Radomiak Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1.

Fragment meczu, Radomiak - Lechia. Z piłką Rossi Leandro.
Fragment meczu, Radomiak - Lechia. Z piłką Rossi Leandro. Szymon Wykrota
W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, Radomiak Radom pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki. Przez 75 minut radomianie panowali na boisku. Lechia jedynie przez pierwsze 15 minut drugiej połowy grała lepiej od naszego zespołu. Była to spokojna i mądra gra podopiecznych trenera Vernera Liczki.

Radomiak Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:0)

Bramki: Maciej Świdzikowski 37, Kamil Cupriak 75 - Mateusz Broź 49.

Radomiak - 1 połowa: Adamczyk - Stróżka, Świdzikowski, Zakrzewski, Sulkowski, Stąporski, Kościelny, Bemba, Filipowicz, Leandro, Szpak.

Radomiak - 2 połowa: Adamczyk - Spychała, Grudniewski, Gurzęda, Brągiel, Cupriak, Agu, Kwiek, Gilewski, Colina, Stanisławski.

W pierwszej połowie po strzale Rossi Leandro piłka trafiła w słupek. Prowadzenie zieloni uzyskali po stałym fragmencie gry, kiedy Bartosz Sulkowski wrzucił piłkę z rzutu rożnego na pole karne, gdzie Maciej Świdzikowski, kapitan Radomiaka skierował futbolówkę do siatki. Tuż na początku drugiej połowy po kiksie radomskiej defensywy, Mateusz Broź skorzystał z prezentu i pokonał Filipa Adamczyka. Wynik meczu ustalił Kamil Cupriak, który po otrzymaniu piłki od Kamila Gilewskiego płaskim strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Lechii. Był to drugi gol strzelony przez tego piłkarza w sparingu.

- Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu. Było szybkie przejście z obrony do ataku. W drugiej już było dużo gorzej i nie jestem z tego zadowolony - powiedział po meczu trener Verner Liczka.

Materiał oryginalny: Radomiak Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1. - Echo Dnia Radomskie