Radomiak Radom nareszcie zwycięski. ŁKS Łódź pewnie pokonany 3:0 przy Struga

Jakub Jabłoński
Radomiak Radom nareszcie wygrał mecz!
Radomiak Radom nareszcie wygrał mecz! Screen/Twitter Canal+Sport
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom w 11. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej przeciwko ŁKS-owi Łódź (3:0) wygrał swój czwarty mecz w bieżącej kampanii. Podopieczni Constantina Galcy nie dali najmniejszych szans "Rycerzom Wiosny", którzy po tym meczu dalej będą zamykać ligową stawkę.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - ŁKS Łódź 3:0

Początek meczu na nowym obiekcie Radomiaka przy Struga zaczął się rewelacyjnie dla gospodarzy. Podopieczni Constantina Galcy niemal od samego początku napierali na drużynę Kazimierza Moskala, choć przyjezdni z Łodzi starali się im przeciwstawić. Najlepszą okazję mieli w pierwszych piętnastu minutach, kiedy jeden z graczy oddał nawet celny strzał na bramkę Alberta Posiadały. Jednak uderzenie było na tyle lekkie i przewidywalne, że młody bramkarz z łatwością złapał futbolówkę.

W 21. minucie to Radomiak przypięczętował swoją dobrą dyspozycję w pierwszych minutach starcia z łódzkim klubem. Pedro Henrique najwyżej wyskoczył do centry Rafała Wolskiego z rzutu rożnego i perfekcyjnym strzałem głową zmieścił piłke między słupki bramki strzeżonej przez Dawida Arndta.

Do przedziwnej sytuacji doszło w 32. minucie, kiedy początkowo Levent Gulent obejrzał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Sytuacja ŁKS-u wydawała się, wiec już katastrofalna. Ostatecznie sędzia główny zlitował się nad "Rycerzami Wiosny" i szybko poprawił swoją byt pochopnie podjętą decyzję. Kartka anulowana po konsultacji z asystentem - Gulen wrócił do gry!

Na nic jednak zdała się jego obecność. Chwilę później Radomiak podwyższył prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Marcina Flisa. Jan Grzesik popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i przy próbie dośrodkowania trafił w obrońcę łódzkiego klubu, a piłka odbita od niego, wpadła do bramki gości.

Anulowana bramka dla ŁKS-u, zabójcza kontra Radomiaka

Przyjezdni w drugiej części spotkania trafili do bramki rywala za sprawą Kamila Dankowskiego. Obrońca oddał perfekcyjnie zmieścił futbolówkę głową, ale znajdował się w momencie oddawania strzału na minimalnym spalonym. Chwilę później Radomiak Radom wyszedł z szybką błyskawiczną kontrą. Dośrodkowanie z lewej strony finalizował strzałem głową Edi Semedo. To już był nokaut. Podopieczni Galcy oficjalnie z czwartym zwycięstwem w sezonie. Wracają na zwycięską ścieżkę.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Ujawnienie wzoru nowych koszulek meczowych wzbudza często nie mniejszą dyskusję niż wydarzenia na boisku. W końcu kibicom wszystkich klubów zależy na tym, aby ich ulubieńcy nie tylko dobrze grali, ale również tak samo wyglądali. Przygotowaliśmy przegląd strojów meczowych wszystkich klubów Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Która koszulka jest najładniejsza?

Koszulki klubów Ekstraklasy na nowy sezon. Która najładniejsza?

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?